Dobrý skutek

Teenageři v Ústí zachránili seniora! Při odklízení sněhu se mu zastavilo srdce

Úraz při odklízení sněhu
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
13.1. 2021 16:11
Téma:

Ohromnou statečnost prokázali tři chlapci z Ústí nad Labem, kteří díky své pohotové reakci a rozhodnosti zachránili život seniorovi. Tomu se při odklízení sněhu na ulici zastavilo srdce a upadl na zem.

"V úterý v odpoledních hodinách v Ústí nad Labem upadl senior při odklízení sněhu na ulici. Pád způsobila náhlá zástava oběhu,“ informoval mluvčí záchranářů Prokop Voleník.


Senior měl však veliké štěstí. Tou dobou totiž ulicí Jasmínová procházela trojice chlapců ve věku 13 a 16 let. Ti neváhali a přispěchali muži na pomoc. "Petr Bureš, Vít Marvan, oba žáci sedmé třídy ZŠ Palachova, a Pavel Hrdý, student prvního ročního VOŠZ a ZŠ Ústí nad Labem, prokázali v tento okamžik nejen významnou rozhodnost, ale též statečnost,“ doplnil Voleník.

 


Chlapci ihned kontaktovali tísňovou linku, kde je operátor telefonicky naváděl, jak mají provést neodkladnou resuscitaci. Podle lékařské posádky, která poté přijela na místo, se hoši zachovali velmi profesionálně. Díky jejich zásahu a poskytnutí laické první pomoci zachránili dotyčnému seniorovi život.


"Ačkoliv se často na dnešní mládež pohlíží jako na generaci téměř lhostejnou k jakémukoli dění, jsou tito chlapci důkazem, že tomu tak není,“ raduje se Voleník.


O události záchranáři informovali také ředitele škol, kam všichni tři chlapci dochází. "V očích profesionálních záchranářů jsou velkými hrdiny a věříme, že také vzorem svým spolužákům,“ uzavřel Voleník.


Velké štěstí měl senior, který uvízl v betonové skruži. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz