byla v 8. měsíci

Tragédie! Těhotnou maminku uštkl had, jed zabil ji i nenarozené dítě

Těhotnou ženu uštknul had
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Za velmi tragických okolností vyhasl tento týden život mladé maminky Sinity Martinové (27) z Austrálie. Byla už v osmém měsíci těhotenství, když ji při návštěvě rodiny uštknul jedovatý had. Lékaři už ženu nedokázali zachránit. Zemřelo i její nenarozené dítě.

Neštěstí se stalo ve městě Meekatharra na západě Austrálie. Maminka tříletého chlapce chtěla navštívit své příbuzné, bohužel se jí toto rozhodnutí stalo osudným.

 

V noci na úterý mladou ženu uštknul před rodinným domem had. Sinita zkolabovala, její příbuzní okamžitě přivolali záchranku. Sotva se ale žena dostala do nemocnice, zastavilo se jí srdce, informuje britský The Independent. Lékaři ji oficiálně prohlásili za mrtvou.

 

Martinová byla zrovna v 31. týdnu těhotenství a čekala své druhé dítě, když ji had uštknul. Nepodařilo se zachránit ani ženu, ani nenarozené miminko.

 

 

Přesnou příčinu smrti určí až nařízená pitva. Podle expertů se ale dá očekávat, že výsledky poukážou na jed pakobry ozdobné, jednoho z nejjedovatějších hadů na světě. Australské úřady hlásí 35 smrtelných případů uštknutí hadem za šest let, z toho 23 jich způsobila právě pakobra.

Související témata:
lud TN.cz