odvolání

Těhotnou přítelkyni svázal a dusil! Za vraždu dostal výjimečný trest

Téma:

Za brutální vraždu své těhotné přítelkyně se od Vrchního soudu v Olomouci dočkal Pavel Radziszewski zpřísnění trestu. Odsouzený dostal výjimečný trest, odsedí si 23 let, krajský soud mu původně uložil trest o tři roky kratší.

Násilník už byl ve vězení za ublížení na zdraví dvakrát, teď se ale na svobodu dlouhou dobu nedostane. Je tomu rok, co svou těhotnou přítelkyni brutálně zavraždil poté, co mu odmítla říci, s kým je mu nevěrná.

 

Před hádkou si ještě dvojice dala pervitin, pak už se všechno jen stupňovalo. Odsouzený ženu svázal a poléval ji vodou. A i přesto, že s ním čekala dítě a byla v šestém měsíci, ještě přitvrdil.

 

Těhotnou ženu začal průběžně dusit, nejdřív používal ruce, potom i igelitové sáčky a také potravinářskou fólii. Mučení trvalo dlouhé hodiny, dokud žena nevdechla kus fólie a neudusila se. Odsouzený tělo svlékl a naložil ho do auta. Po čtyřech dnech se přihlásil na policii.

 

 

Radziszewski si měl podle rozhodnutí krajského soudu odsedět 20 let. Odvolal se a bránil se tím, že vraždit nechtěl. I podle obhájce mělo jít spíše o vydírání, které skončilo smrtí. To ale soud odmítl a trest Radziszewskému zpřísnil na 23 let.
 

klma tn.cz / TV Nova