Nový Zéland

Těla 2 obětí po erupci se možná nenajdou. Policie omezuje pátrání

Výbuch sopky na Novém Zélandu - 2
Zdroj: APTN
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 18. 12. 2019
Téma:

Novozélandská policie postupně omezuje pátrání pod dvou pohřešovaných osobách po erupci sopky. Úřady připustily, že jejich ostatky se možná nikdy nepodaří najít.

Erupce na ostrovním vulkánu White Island si dosud vyžádala životy 16 lidí. Dvěma pohřešovanými jsou 17letá Australanka a 40letý turistický průvodce z Nového Zélandu.

 

Podle záchranářů se jejich těla pravděpodobně nacházejí ve vodách kolem ostrova, úřady je stále evidují jako nezvěstné. "Nevzdali jsme se ... ale jsme ve fázi, ve které jsme doslova v rukou moře," řekl představitel novozélandské policie na tiskové konferenci ve městě Whakatane.

 

 

Během erupce se v pondělí 9. prosince na ostrově White Island nebo v jeho okolí nacházelo celkově 47 návštěvníků, převážně turistů. Největší skupina 24 lidí byla z Austrálie, devět ze Spojených států, pět z Nového Zélandu a čtyři z Německa. Byli tam i dva Číňané a dva Britové.

 

V nemocnicích na Novém Zélandu a v Austrálii zůstává 26 lidí, přičemž mnozí z nich jsou v kritickém stavu kvůli závažným popáleninám. Mnozí z usmrcených a zraněných byli Australané, kteří byli v oblasti ostrova na jednodenním výletě během výletní plavby lodí společnosti Royal Caribbean Cruises.

 

Mezi oběťmi je například čtyřiadvacetiletý průvodce Tipene Maangi, patnáctiletá australská studentka Zoe Hoskingová a její nevlastní otec Gavin Dallow, nebo také šestnáctiletý Berend Lawrence Hollander a jeho třináctiletý bratr Matthew Robert Hollander.

Související témata:
TN.cz