Tragédie v Etiopii

Těla nemáme, tady máte pytel. Po pádu boeingu aerolinky šokovaly!

V Etiopii se zřítilo letadlo. Při tragédii zahynulo 157 lidí
Zdroj: Enex, Twitter/Ethiopian Airlines
Téma:

Identifikace obětí letecké havárie, při které v Etiopii před týdnem zahynulo 157 lidí, potrvá až půl roku. Aerolinky se proto rozhodly vyjít vstříc pozůstalým, kteří nemají koho pohřbít. Ale udělaly to dost diskutabilně.

Blízkým obětí totiž nabídly pytel hlíny, který mohou uložit do země místo svých milovaných. A nejde o ledajakou hlínu, ale o spečenou zeminu přímo z místa havárie.

 

Kilové pytle mají být jakousi náplastí do doby, než se podaří identifikovat pozůsatky pasažérů a členů posádky. To může podle BBC trvat až půl roku.

 

Úřady zároveň apelují na blízké obětí, aby se přihlásili a nechali si odebrat vzorky DNA, které jsou pro identifikaci pozůstatků naprosto zásadní.

 

Rodiny mohou pytle spálené půdy využít při smutečním ceremoniálu, který se má konat v etiopské metropoli Addis Abebě. "Nespočineme, dokud nedostaneme skutečné tělo či pozůstatky našich milovaných," okomentoval krok aerolinek jeden z příbuzných obětí.

 

 

Tragédii z minulé neděle nevyšetřují jen Etiopci, ale také experti z jiných zemí, například z Francie či Spojených států. Naštěstí už se podařilo najít i černé skříňky. Letoun Boeing 737 Max 8 se zřítil těsně po startu.

 

Většina světa v reakci na tragédii tento typ letounu "uzemnila", nesmějí mimo jiné létat v Evropě či Spojených státech.

 

Pusťte si pondělní reportáž:

 

pez TN.cz