nadace nova

Televize Nova pomůže obětem požárů v Austrálii. Zapojte se i vy

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 12.1. 2020 21:24
Téma:

Při ničivých požárech v Austrálii zemřelo už 27 lidí, tisíce dalších jich přišlo o domovy. Televize Nova se rozhodla pomoci obětem této živelné pohromy. Založila proto sbírku, do které můžete přispět i vy.

Sbírku založila televize Nova prostřednictvím své Nadace Nova. Ještě není dané, na co přesně peníze půjdou, s největší pravděpodobností však budou darovány na pomoc rodinám postiženým požáry.

 

Přispět můžete i vy. Číslo účtu je 4228732329 / 0800 a variabilní symbol 202040. TV Nova bude průběžně informovat, kolik peněž se už vybralo.

 

Požáry Austrálii sužují měsíce a očekává se, že ještě několik dalších budou zuřit. Nejpostiženějším regionem je Nový Jižní Wales. Přestože lesní požáry tu řádí pravidelně, podle místních úřadů je situace nejhorší za posledních 20 let.

 

 

Tisíce Australanů musely opustit své domovy, aby si zachránily holý život. Tam, odkud odešly, na ně často už nic nečeká - jenom ohořelé trosky. I díky Nadaci Nova se někteří z nich budou moci rychleji postavit na nohy a vybudovat si nový domov.

 

Patronkou nadace je moderátorka Televizních novin Kristina Kloubková. Přestože se organizace zaměřuje především na pomoc českým dětem, výjimečně pomáhá i v zahraničí.

TN.cz