Otřesný případ

Tělíčko dítěte leželo roky v úložné skříňce. Matka se přiznala až teď

Úložné skříňky na tokijském nádraží
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Pořádný šok zažili tokijští policisté, když k nim v pondělí nakráčela devětačtyřicetiletá žena a přiznala se, že už roky ukrývá v úložné skříňce u nádraží tělíčko mrtvého novorozence!

Emiri Suzakiová mužům zákona vyrazila dech i tím, že jim nebyla schopná říct, kdy přesně vlastně mrtvé děťátko porodila. Prý to bylo před čtyřmi nebo pěti lety, píše BBC.

 

"Poté, co jsem neporodila živé dítě, jsem zpanikařila. Těla jsem se neuměla zbavit a tak jsem si ho nechala," řekla Suzakiová policistům. Ti následně rozkládající se mrtvolku uloženou v igelitové tašce našli ve skříňce u jednoho z tokijských vlakových nádraží.

 

Žena celé roky platila poplatky za užívání uložného boxu, takže se na nic nepřišlo. Nešlo přitom o malé peníze - tarif je totiž asi 40 korun za den. Pokud zákazník nezaplatí několik dní po sobě, má provozovatel právo skříňku otevřít a vyprázdnit.

 

 

Suzakiová se na policii vypravila v pondělí poté, co zapomněla klíč od skříňky u přítele, se kterým se krátce předtím pohádala. Pak dostala strach, že by její přítel mohl tělíčko objevit.

 

Vyšetřovatelé věří, že žena tělíčko do skříňky odložila krátce po porodu a nyní zjišťují přesnou příčinu smrti. Není jasné, jak vysoký trest může dotyčná dostat.

pez TN.cz