Silná reakce

Babiš: Teličku v Europarlamentu znají díky ANO. Dostal ostrý vzkaz

Telička, Babiš
Zdroj: Profimedia
Téma:

Premiér Andrej Babiš v úterý v pořadu Napřímo na TN.cz řekl, že europoslanec a bývalý eurokomisař Pavel Telička je známý a má vliv v Europarlamentu díky hnutí ANO. Ten se proti tomu ostře ohradil.

Když se moderátor František Bůžek během interview premiéra zeptal na Pavla Teličku, který před pěti lety vedl evropskou kandidátku hnutí ANO a později si založil vlastní hnutí Hlas, Andrej Babiš bývalého eurokomisaře příliš nechválil.

 

"Nemyslím si, že by byl Pavel Telička jedním z nejvlivnějších europoslanců. Mezi nejlepší europoslance určitě patří Dita Charanzová a Martina Dlabajová, ty dostaly i ocenění. A Telička tím, že tam byl za nás, tak se dostal do povědomí, na tu pozici v rámci Evropského parlamentu," prohlásil předseda vlády a šéf hnutí ANO.

 

A to Teličku pořádně nadzvedlo. "Kdybych měl stejné manýry jako on, tak jsem si ho tehdy nahrál, jak byl neodbytný a přemlouval," kontroval Telička na twitteru.

 

 

Zároveň se ohradil proti tomu, že by v europarlamentu neměl velký vliv. A odkázal na analýzu Votewatch Europe, podle které je naopak nejvlivnějším českým europoslancem.

 

 

A svoji známost ilustroval i letitým průzkumem agentury STEM, podle kterého byl před 15 lety nejpopulárnějším českým politikem - předstihl dokonce i Stanislava Grosse.

 

"A mimochodem, vláda dvojí kvalitu potravin doslova zpackala a Andrej Babiš v tom neudělal vůbec nic. Selhal. Potrefená husa," okomentoval další výrazné téma blížících se eurovoleb Telička.

 

Pusťte si celý rozhovor s Andrejem Babišem v pořadu Napřímo:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz