osudná tůra

Ztracená turistka umírala v lese 26 dní. Psala si o tom deník!

Gerry Largay
Zdroj: facebook.com
Téma:

Po dlouhých dvou letech nalezli správci parku tělo pohřešované turistky Geraldine Largayové (66), která se ztratila na Apalačské stezce. Ta celých 26 dní bloudila v lesích národního parku a sháněla pomocí sms zpráv pomoc, v Apalačském pohoří ale nenarazila na signál. Vědoma si svého osudu zanechala zprávu pro toho, kdo ji najde. Obsah jejího deníku byl nyní zveřejněn.

"Až najdete mé tělo, prosím zavolejte mého manžela George a mou dceru Kerry," stojí v jednom z posledních zápisů z 6. srpna 2013. "Bude to nanejvýš laskavé, budou-li vědět, že jsem umřela a kde jste mě našli - nehledě na to, kolik let to bude trvat," byla poslední prosba Geraldine Largayové.

 

A ztracená turistka měla pravdu, trvalo dlouhé dva roky, než na její tělo zarostlé bolehlavem narazil pracovník parku. Ten jí našel v říjnu 2015 ve zhrouceném stanu, u sebe měla psací potřeby, deník, mapu, první pomoc, zubní pastu, zásyp a růženec. Largayová bloudila jen tři kilometry od stezky.

 

Detaily o její smrti vyšly najevo poté, co mainské úřady na žádost médií zveřejnily rozsáhlou zprávu týkající se jejího zmizení. Z více než 1500 stránkové zprávy vyplývá, že si Largaová šla odskočit, ale poté už nenašla cestu zpět. Několik dní se pokoušela přivolat pomoc telefonem.

 

 

"Mám nějaké potíže. Sešla jsem z cesty, abych si odskočila. Teď jsem ztracená. Můžes zavolat AMC (pozn. Apalačský horský klub) a zjistit, jestli mi může někdo pomoct. Jsem někde severně od lesní cesty," stojí v textové zprávě poslané jejímu manželovi 22. července. Textovka ale kvůli nedostatku signálu nikdy neodešla.

 

Při hledání mobilního spojení vyšplhala do vyšších míst, ale ani to nepomohlo. Largayová několikrát rozdělala oheň, aby na sebe upozornila, dokonce vyrobila vlajku z oblečení, která měla přitáhnout pozornost. Při pátraní ale nepomohlo nic.

 

 

Poslední aktivita v mobilním telefonu byla z 6. srpna, ale poslední záznam z deníku je téměř o dva týdny později. Po dlouhých 26 dnech zemřela hlady a strádáním, což je mnohem déle, než úřady předpokládaly.

 

Gerry, jak jí její přátelé přezdívali, měla původně na třídenní cestu po Apalačských horách vyrazit se svou přítelkyní Jane Leeovou, ta ale musela z rodinných důvodů na poslední chvíli odřeknout. Ještě než se vydala na cestu, se jí Jane snažila přesvědčit, aby výlet odložila a počkala na ní, ale Gerry na osudnou cestu vyrazila sama.

 

 

Den před jejím ztracením se seznámila s dvěma turistkami, které šli v opačném směru, poslední noc strávily u jednoho ohně. Nové přítelkyně si jí těsně před odchodem vyfotily a pak se s ní rozloučily. To bylo naposled, co ji někdo viděl. Na domluvený sraz se svým manželem už nikdy nedorazila.

 

"Bohužel.. Geraldine Largayová se stále pohřešuje, Tohle je plakát na začátku cesty #StrattonBrookFallsHut of #MaineHuts&Trails." Poslední pořízená fotografie posloužila při pátraní.

 

 

Gerry se ztratila v oblasti, kterou vlastní americká armáda a pořádá zde kurzy přežití. Podle deníků The Boston Globe ji při pátrání záchranáři minuli ve vzdálenosti menší než sto metrů, ale nenašli ji. V posledním záznamu datovaném 18. srpna se rozloučila slovy: "George si to rád přečte."

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejpůsobivější selfie všech dob. Poznáte, kde se britský turista vyfotil?

klma TN.cz