Násilná smrt

Tělo ženy plavalo v rybníce. Někdo ji zabil, ukázala pitva! Hledá se vrah

Smutný konec pátrání po ženě
Zdroj: TV Nova, Policie ČR
Petr Zelený
Petr Zelený, David Pik
Aktualizováno 6.8. 2019 09:25
Téma:

Nález ženského těla na hladině rybníka na Havlíčkobrodsku z minulého týdne má děsivé pokračování. Nařízená pitva totiž ukázala, že dotyčná nezemřela přirozenou, ale násilnou smrtí. Policisté proto hledají svědky.

Zavražděnou ženou je přitom s největší pravděpodobností osmačtyřicetiletá Jitka z Havlíčkova Brodu, která o posledním červencovém víkendu odešla venčit psa a zmizela neznámo kam.

 

"Kriminalisté se obracejí především na řidiče, kteří jezdí na trase mezi Havlíčkovým Brodem a městem Habry, a to nejen po hlavní silnici první třídy, ale také po silnicích nižších tříd vedoucích k rybníku u silnice mezi obcemi Kámen a Habry a používají ve svých vozidlech palubní kamery," uvedla v pondělí dopoledne policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Podobně shánějí policisté záběry z palubních kamer aut, která projížděla ulicí Zahradnického v Havlíčkově Brodě o posledním červencovém víkendu od sobotní půlnoci do nedělního odpoledne, což je přesně doba, kdyz zmíněná Jitka zmizela.

 

"Současně bychom uvítali případná svědectví řidičů, kteří si mohli všimnout pohybu podezřelého vozidla, které ve stejnou dobu, tedy od sobotní půlnoci do nedělního odpoledne odbočuje z hlavní silnice I/38 k rybníku mezi obcemi Kámen a Habry nebo najíždí na hlavní silnici z komunikace vedoucí od tohoto rybníka," doplnila Čírtková.

 

Kriminalisty zajímají i svědectví lidí, kteří mohli vidět auta nebo lidi přímo na hrázi rybníka. 

 

 

Stále však není stoprocentně jisté, zda je mrtvou právě Jitka. Kriminalisté totiž stále čekají na porovnání vzorků DNA, které má na tuto otázku definitivně odpovědět. Analýza by měla být hotová do několika dní.


Osmačtyřicetiletá Jitka odešla bišonka venčit v neděli 28. července ráno. Policisté po ní začali pátrat hned následující den. Ženské tělo na hladině rybníka mezi obcemi Habry a Kámen na Havlíčkobrodsku svědek objevil ve čtvrtek večer.

 

Muži zákona se na místo vrátili v pátek, aby ho prohledali. Pomáhali jim při tom i služební psi a také potápěči. Bišonka Justýnu nicméně nenašli.

 

Pusťte si páteční reportáž:

 

TN.cz