FOTOREPORTÁŽ temná zákoutí

První dojem z Prahy? Turisty vítá špína, feťáci a zápach moči

Nevábná zákoutí pražských nádraží - 4
Zdroj: TN.cz, Klára Zamouřilová
Téma:

Do Prahy míří každoročně miliony turistů, kteří často přijíždí na některé z pražských nádraží. Tato místa by se tak ideálně měla postarat o dobrý první dojem. Místo toho ale okolí nádraží okupují bezdomovci, opilci a všudypřítomnou špínu doplňuje štiplavý zápach moči. Vskutku „ideální“ první dojem. Vítejte v Praze!

Hlavní město každoročně přitahuje davy turistů, nejen těch zahraničních, ale míří sem i řada lidí z různých koutů Čech. V roce 2018 metropoli navštívilo téměř 8 milionů turistů, nemluvě o lidech, kteří do Prahy každý den dojíždí za prací. Černý most, Florenc, Hlavní nádraží nebo Smíchovské nádraží, to jsou jedny z hlavních dopravních tepen a míst, která turisté přijíždějící do Prahy často uvidí jako první. A že je první dojem důležitý, o tom není pochyb.

 

Pražská nádraží jsou vyhlášená povalujícími se bezdomovci a špínou, zašlou slávu míst doplňují graffiti, omšelé nonstop bary nebo poletující odpadky. Tak vypadá obraz Prahy, kterou sice nechcete zažít, ale zároveň obraz Prahy, který se jako první naskytne cizinci poté, co vystoupí z vlaku nebo autobusu a chystá se objevovat "krásy" metropole.

 Pražská nádraží tak medaili za svůj vzhled rozhodně nezískají. Vizuální odpudivost navíc doplňuje všudypřítomný zápach moči a alkoholu, který mají na svědomí opilci dominující těmto místům. Není divu, typické zašlé nádražky s levným pivem jsou už odnepaměti oblíbeným lákadlem. Nezbývá než dodat: "Vítejte v Praze!"

 

GALERIE: Nevábná zákoutí pražských nádraží

1
/
25
Zdroj: TN.cz, Klára Zamouřilová
Nevábná zákoutí pražských nádraží - 4

zam TN.cz