Nákaza koronavirem

Tento faktor zhoršuje průběh Covid-19! "Představuje riziko," tvrdí vědci

Tlustý chlapec
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
8.5. 2020 9:18
Téma:

Velmi zásadním a zároveň přitěžujícím faktorem při onemocnění Covid-19 je obezita. Ta může podle odborníků výrazně zhoršit stav nakaženého pacienta nebo dokonce riziko smrti. Vyplývá to ze zahraničních studií.

"Nadváha je spojená také s dalšími nemocemi, jako je například cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Právě ty zvyšují podle expertů citlivost pacientů na koronavirus,“ píše Daily Mail.


Výzkum na univerzitě v Glasgow potvrdil, že obezita může zdvojnásobit riziko hospitalizace pacientů nakažených koronavirem. Dokonce i pouhá nadváha může zvýšit toto riziko o 60 %.

 


Podle další britské studie z londýnské univerzity je u obézních lidí 37% pravděpodobnost, že pokud se nakazí Covid-19, zemřou. "Obezita vyvíjí další tlak na každý orgánový systém vašeho těla, ať už je to srdce, nebo se jedná o plíce,“ citoval deník Daily Mail univerzitní profesorku Susan Jebbovou.


Právě selhání více orgánů hraje významnou roli u některých úmrtí s koronavirem. Podle doktora Paula Welshe však pro to neexistuje konkrétní prahová hodnota obezity.

 

"Vypadá to, že čím více tělesného tuku člověk má, tím je vyšší riziko, že se dotyčný nakazí Covid-19 a lékaři jej budou muset hospitalizovat s vážnými problémy,“ dodává.

 

Jednotlivé země postupně uvolňují svá opatření kvůli koronaviru. Více v následující reportáži:

 

TN.cz