Pád do šachty

První slova muže, který vyhrabal mrtvého Julena: Z toho mrazí!

Muž, který se podílel na záchraně chlapce ve Španělsku
Zdroj: facebook, Profimedia.cz
Nicolas Rando patřil do týmu záchranářů
Téma:

Dva týdny hrůzy zažívali rodiče dvouletého Julena, který spadl do šachty. Čekali na jeho záchranu a ve skrytu duše stále doufali, že je jejich chlapec naživu. Po několika komplikacích se záchranářům k chlapci nakonec podařilo dostat. Jako první u něho byl Nicolas Rando, kterému se sice ulevilo, že chlapce konečně našli, ale bylo mu líto, že už nebyl naživu.

Záchranu malého Julena (†2) ze Španělska, který spadl 13. ledna do šachty na pozemku příbuzného, netrpělivě sledoval celý svět. Od začátku jeho rodiče doufali, že je chlapec ještě naživu. V to věřili i záchranáři, kteří se několik dní snažili vymyslet, jak se k Julenovi dostat.

 

K týmu záchranářů patřil také Nicolas Rando, který se specializuje na jeskynní a horské operace. Spolu s kolegy se zoufale snažil dosáhnout toho, aby chlapce předali rodině živého. Záchranná akce nebyla jednoduchá. Jeho tým musel čelit řadě překážek, ale ani na vteřinu to nevzdali a pokračovali dál, uvedl italský deník Blastingnews.

 

 

Do tunelu spustili malou kameru, díky které mohli Julena vidět. V tu chvíli jim došlo, že už je nejspíš mrtvý. Ani tak neztratili naději a v záchraně pokračovali dál.

 

Rando hrabal rukama tak dlouho, dokud se k Julenovi nedostal. Jakmile ho uviděl, věděl, že je chlapec mrtvý. "Bylo to hrozné. Ulevilo se mi, že jsem ho našel, ale bylo mi líto, že už nebyl naživu," svěřil se Rando.

 

Záchranář také řekl, že pro něho bylo útěchou, když zjistil, že Julen zemřel ve chvíli, kdy spadl do studny. Nemusel tak několik dní trpět.

 

 

Rando je otcem čtyřletého chlapce, takže chápal, jak se rodiče musejí po celou dobu cítit. Jeho syn se ho také každé ráno celých třináct dní, kdy záchrana trvala, ptal: "Tati, zachráníš dnes Julena?"

 

Pohřeb Julena se konal 27. ledna na hřbitově ve městě Málaga ve čtvrti El Palo, kde rodina žije. Obřad proběhl jen v rodinném kruhu bez přítomnosti médií.

 

Policie stále vyšetřuje, kdo za pád chlapce může. Podezřelým je majitel farmy a také příbuzný rodiny, u kterého se konal piknik v den, kdy chlapec spadl. Šachta měla být na jeho pozemku vybudována nelegálně a nebyla dodržena ani bezpečnost.

 

Dále je vyšetřován také Antonio Sánchez, který měl šachtu postavit a provést další nelegální práce. Případem se zabývá i soudkyně, která bude vše prověřovat. 

 

Připomeňte si video ze záchrany chlapce:

reg TN.cz