Sexuální útok

Tento muž měl znásilnit ženu v kómatu! Pečoval o ni několik let

Zdravotní bratr Nathan Sutherland
Zdroj: Policie, TN.cz
Nathan Sutherland měl znásilnit ženu ve vegetativním stavu
Téma:

Znásilnění ženy ve vegetativním stavu v americké Arizoně by měl mít na svědomí pečovatel Nathan Sutherland, jehož fotografii zveřejnili policisté. Ti ho také zatkli a obvinili ze sexuálního útoku. Pacientka pečovatelského ústavu, o kterou se Sutherland staral, porodila v prosinci zdravého chlapce.

Ve středu policie zadržela šestatřicetiletého Nathana Sutherlanda, který je podezřelý ze znásilnění ženy ve vegetativním stavu. Muž pracoval jako pečovatel na klinice Hacienda HealthCare, kde pacientka 29. prosince porodila ve vegetativním stavu chlapce. Pro všechny to bylo velkým překvapením.

 

Po porodu policie ve Phoenixu okamžitě zahájila vyšetřování sexuálního útoku. Sutherlanda usvědčily vzorky DNA, které se shodovaly se vzorkem narozeného chlapečka, uvedlo BBC.

 

Policie muže obvinila ze sexuálního napadení a zneužití zranitelné osoby. "Dlužili jsme toto zatčení oběti," uvedl šerif Jeri Williams. "Dlužili jsme také zatčení novému členovi naší komunity, nevinnému dítěti," doplnil.

 

 

Policie dále vyšetřuje, zda Sutherland nezneužil během své působnosti od roku 2011 v pečovatelském ústavu i jiné pacienty. V době sexuálního útoku se měl o ženu starat. Ve středu se obviněný dostavil k soudu a z vazby byl propuštěn na kauci ve výši 500 tisíc dolarů (přes 11 milionů korun).

 

Jeho právník ho popsal jako rodinného muže, který v Arizoně žije od roku 1993. "Neexistují žáné přímé důkazy, že pan Sutherland čin spáchal," řekl právník David Gregan novinářům. "Víme o shodném DNA, ale Sutherland bude mít právo na vlastního odborníka," dodal.

 

Podle kliniky prošel obviněný celkovou kontrolou, než u nich začal pracovat. Muž byl také propuštěn z práce, jakmile vyšlo najevo jeho zatčení. Po celém incidentu také rezignovala generální ředitelka Haciendy HealthCare.

 

Rodina se zatím k zatčení nevyjádřila. Rodiče ženy ve vegetativním stavu se nechali slyšet, že si dítě chtějí ponechat Dříve ženu ve vegetativním stavu popsali jako milovanou dceru, která ráda četla, poslouchala muziku a byla velmi přátelská. Ve vegetativním stavu je od té doby, co se málem utopila.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova: 

reg TN.cz