Měsíční předpověď

Teplá zima má pokračovat, bude až 15 stupňů! Přijdou ještě mrazy?

Oteplení
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
15.2. 2020 14:28
Téma:

Velmi teplé počasí bude pokračovat minimálně do začátku března. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty se budou pohybovat kolem osmi stupňů a následující měsíc bude bohatý na srážky.

"V prvních dvou týdnech předpovědi očekáváme teploty vzduchu nadprůměrné, třetí a čtvrtý týden, tedy první polovina března, by měla být teplotně průměrná," informoval ČHMÚ na svém webu s tím, že následující měsíc bude celkově teplotně nadprůměrný.

 

Noční teploty se budou pohybovat kolem nuly a jen zřídka klesnou výrazněji pod bod mrazy. Během dne má pak teploměr ukazovat kolem osmi stupňů. Na začátku příštího týdne mohou teploty vystoupat až na jarních 15 stupňů, poté se mírně ochladí.

 

Teplá bude také první polovina března, kdy mají teploty běžně šplhat k deseti stupňům. Meteorologové ale upozorňují, že to nemusí znamenat, že nebude mrznout. Dlouhodobý výhled počasí totiž nepostihuje všechny teplotní výkyvy.

 

 

 

V příštích dvou týdnech by mělo také více pršet, ve vyšších polohách mohou být srážky smíšené nebo sněhové. Další dva týdny budou podle ČHMÚ z hlediska srážek průměrné.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz