Počasí na týden

Teplé počasí v závěru měsíce vydrží, sluníčko ale nečekejte! PŘEDPOVĚĎ

Mlha
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 21.11. 2019 08:09
Téma:

Poměrně vysoké listopadové teploty budou pokračovat i v závěru týdne. Odpolední teploty vystoupají až na dvanáct stupňů Celsia. Převládat však bude oblačná až zatažená obloha, meteorologové očekávají také časté ranní mlhy. Za sluníčkem tak bude potřeba vyrazit do hor.

"Přes západní Evropu bude k jihovýchodu postupovat tlaková níže a mezi ní a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude nad naše území proudit teplejší vzduch od jihu," předpovídá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Ve čtvrtek tak bude převážně zataženo, na většině území Česka se objeví občasný déšť nebo mrholení. Ojediněle se objeví také mlhy, v odpoledních hodinách se dočkáme protrhávání oblačnosti.  Nejvyšší denní teploty vystoupají k 8 až 12 stupňům, na západě Čech bude pouze kolem 7 stupňů.

 

Zatažená obloha bude také v pátek. Ojediněle očekávají meteorologové slabý déšť a mrholení. V průběhu dne pak bude oblačnost ubývat, v Čechách se odpoledne dočkáme polojasné oblohy. Teploty přes den vystoupají na 9 až 13 stupňů, na západě Česka pak na 7 stupňů Celsia.

 

 

Pro sobotu meteorologové předpovídají zataženo nízkou oblačností, mlhavo a ojediněle mrholení. Během dne pak může být místy polojasno. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 stupňů, při zmenšené oblačnosti až 12 stupňů.

 

Podobné počasí bude také v neděli. Teploty zůstanou mezi 6 až 10 stupni, při zmenšené oblačnost bude až 12 stupňů Celsia. V pondělí bude převážně zataženo, mlhavo a ojediněle mrholení. Na západě Česka se pak objeví občasný déšť. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 stupňů.

 

 

Oblačné počasí vydrží také v dalších dnech. Meteorologové očekávají od příštího úterý do čtvrtka teploty okolo 7 až 12 stupňů.

 

Podívejte se na čtvrteční předpověď počasí:

TN.cz