Strach na severu Čech

Němci ubytují uprchlíky na Cínovci! Tepličtí se děsí kriminality

Uprchlíci, ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Téma:

Tepličtí se už delší dobu obávají cizinců. Momentálně dělají v severočeském okresu dělají místním vrásky především turisté z arabských zemí. Ti však mají brzy dostat "posily".

Podle středeční MFDNES se totiž má stát z opuštěného areálu celnic Zinnwald-Cínovec nový tábor pro uprchlíky, kteří se nyní valí Evropu. Ten má sice vzniknout na německé straně, to ovšem lidi z okolí příliš neuklidnilo.


Jak moc se obyvatelé Teplicka imigrantů z Blízkého východu a severní Afriky obávají, ukazuje to, jak moc zoufalé kroky podnikají, aby vybudování uprchlického tábora zhatili.


Podle deníku totiž může vybudování areálu zablokovat to, když se v jeho těsné blízkosti povede najít a zdokumentovat výskyt chráněných rostlin nebo živočichů. Někteří z místních tak metr po metru procházejí zdejší louky a hledají například tetřívky.


Jednou z nich je i Bohumila Kamenzová, která má německého manžela a střídavě tak žije na obou stranách hranice. Kamenzová se bojí hlavně proto, že v blízkosti plánovaného tábora provozuje restauraci. "Turisté sem jezdí za přírodou, hledají romantiku a klid. Jakmile potkájí uprchlíky, příště nepřijedou," má jasno Kamenzová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz