nehody

Teplo nalákalo motorkáře. Dva zemřeli, třetí je v nemocnici

Nehoda na Liberecku - 1
Zdroj: Policie ČR
Nehoda u Liberce
Téma:

Nehoda motorky, osobního a nákladního auta, která se stala v neděli odpoledne, uzavřela na asi dvě hodiny sjezd ze silnice I/65 Libercem a Turnovem ve směru na Jablonec. Zhruba ve stejnou dobu se na Trutnovsku srazil další motorkář a autem, ten však nepřežil. Další motorkář zahynul v Jihočeském kraji v neděli odpoledne po nárazu do stromu.

Srážka u Liberce se stala kolem druhé hodiny odpoledne. “Na místě se dva lidé zranili, příčiny a okolnosti vyšetřujeme. Přímo u nehody jsou přítomní policisté a řídí provoz,“ sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.


“Motorkář utrpěl středně těžké poranění, po celou dobu byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Pozemní posádkou byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum. Řidič osobního auta utrpěl lehké zranění a byl převezen do jablonecké nemocnice,“ řekl mluvčí Michael Georgiev.

 

GALERIE: Nehoda u Liberce

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Nehoda na Liberecku - 2


Policie oba řidiče i motorkáře otestovala na alkohol, výsledky byly u všech negativní. Sjezd na Jablonec byl uzavřený asi dvě hodiny.

 
Jen o několik minut později se stala nehoda u Kocbeře na Trutnovsku. Tam při srážce auta a motorky zahynul motorkář, řidička je těžce zraněná.

 

 

"Ze zatím nezjištěných příčin přejela řidička felicie ročník 1943 v zatáčce do protisměru a čelně se srazila s motorkářem. Ten i přes snahu záchranářů zahynul. Těžce zraněnou řidičku převezl vrtulník do královéhradecké fakultní nemocnice," sdělila policejní mluvčí Ivana Ježková.

 

Do felicie zezadu pak ještě narazil mercedes, posádka však vyvázla bez zranění. Silnice mezi obcí Kocbeře a Dvorem Králove nad Labem byla uzavřená několik hodin.

 

Druhý motorkář zahynul u Dačic na Jindřichohradecku v neděli odpoledne. S motorkou narazil do stromu. "Při nárazu utrpěl velmi vážná zranění, kterým přes veškerou snahu lékařů podlehl,” uvedla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová pro Novinky.cz.
 

rod TN.cz