Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

počasí v Evropě

Brutální výkyvy počasí: Ochlazení o 15 stupňů, vrátí se i mrazy

Teplotní proměny
Zdroj: TN.cz, Getty Images
Ilustrační foto

Po velmi teplém víkendu v úterý ranní teploty klesaly nejen v České republice pod nulu, teplotní šoky zažívají i další evropské země. Například v Chorvatsku se ochladilo o 15 stupňů. A další skoky nás podle meteorologů ještě čekají.

Velká část Evropy zažívá teplotní skoky, po velmi teplém víkendu přišlo výrazné ochlazení. V České republice se teploty propadly o přibližně deset stupňů, například Chorvatsko zažilo teplotní propad o 15 stupňů, uvádí portál Dnevnik. Na mnoha místech v nížinách dokonce sněžilo.

 

A očekává se další teplotní skok, zlomovým dnem by měla být středa. "Ještě chladnější bude středeční ráno, které bude nejchladnější z celého týdne. Teplota se bude pohybovat kolem -3 °C," popsal Český hydrometeorologický ústav.

 

Následně teploty začnou opět stoupat, v České republice se očekává, že v sobotu bude 13 až 17 °C. Pak ale přijde další teplotní propad.

 

 

Dynamické proměny v počasí se v příštích deseti dnech očekávají v celé Evropě. Nad střední Evropou se drží tlaková výše, která se v sobotu přesune k východu a zeslábne. Během neděle přejde nejen přes naše území studená fronta od severozápadu, za kterou k nám bude proudit chladnější vzduch. Za ní se bude do střední Evropy rozšiřovat nová tlaková výše od západu, informuje ČHMÚ.

 

 

Podle modelu francouzského portálu Meteociel na konci desetidenního období čeká pořádné ochlazení zejména východ Evropy.
 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Je vám věčně zima? 5 přírodních tipů, jak zahřát tělo i ducha
15 tipů na posílení imunitního systému

klma TN.cz