předpověď čhmú

Teplotní výkyvy nekončí. Po mrazech přijde jarní počasí, bude až 12 °C!

Oteplení
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 23.1. 2020 08:25
Téma:

Čeká nás dosti proměnlivé počasí - v nejbližších dnech přetrvají mrazivé teploty a to i přes den. Od neděle se ale začne výrazně oteplovat a počátkem příštího týdne se teploty mohou vyšplhat i přes 10 stupňů.

Čtvrtek

Čtvrteční den bude zatažený až oblačný s ojedinělým deštěm v nižších polohách a sněžením v polohách nad 500 metrů. Ojediněle se vyjasní a mohou se objevit mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty budou od 1 do -3 stupňů, při nízké oblačnosti i -6 stupňů. Denní teploty nebudou o moc vyšší - vyšplhají se pouze na 0 až 4 stupně. V horách v 1000 metrech bude ještě chladněji.

 

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

 

Pátek

V pátek bude většinou zataženo, během dne se postupně ojediněle obloha vyjasní. Mohou se objevit i mrznoucí mlhy. Teploty v noci budou od -2 do -6 stupňů, přes den od -2 do 2 stupňů. Při slunečním svitu se mohou vyšplhat na 5 stupňů.

 

Sobota

V sobotu bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno až jasno. Ojediněle se opět mohou vyskytnout mrznoucí mlhy. Teploty se v noci budou pohybovat od -2 do -6 stupňů, při nízké oblačnosti klesnou až na -9 stupňů. Přes den bude od -1 do 3 stupňů, v Čechách ojediněle až 6 stupňů.

 

 

Neděle

Konec víkendu bude oblačný až zatažený s ojedinělým slabým deštěm. V horách nad 1000 metrů bude padat sníh. Ojediněle se mohou vyskytnout mrznoucí mlhy. V noci bude 1 až -3 stupně, ojediněle -6 stupňů. Přes den se teploty vyšplhají na 0 až 4 stupňů, v Čechách místy i 6 stupňů.

 

Pondělí

V pondělí bude oteplování pokračovat. V noci se teploty budou pohybovat od 2 do -2 stupňů, přes den stoupnou na 4 až 8 stupňů. Sluníčka si ani tentokrát příliš neužijeme - bude zataženo až oblačno s ojedinělým deštěm. Na horách v 1000 metrech bude sněžit.

 

Úterý až čtvrtek

V následujících dnech bude přetrvávat zatažená obloha s deštěm a sněhem na horách. Noční teploty se budou pohybovat od 5 do 0 stupňů, přes den od 4 do 9 stupňů. V Čechách se v úterý vyšplhají dokonce až na 12 stupňů. Příliv teplého vzduchu ale ukončí studená fronta, která bude nad Českem postupovat od západu.

TN.cz