Týdenní předpověď

Teploty klesnou na nulu, sněžit má i v nížinách! Ještě se ale oteplí

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 20:33
2.12. 2019 7:31
Téma:

Neobvykle teplý podzim vystřídala ta pravá zima. I v nadcházejícím týdnu teploty nepřekročí pět stupňů, v noci klesnou pod nulu. Nejchladněji bude v úterý a ve středu, koncem týdne by se mohlo mírně oteplit. Sněžit by mělo i v nížinách.

V pondělí bude převážně zataženo, přes den se postupně vyjasní. Místy bude sněžit, v nižších polohách očekávají meteorolové spíše smíšené srážky. Teploty vystoupají na 1 až 5 °C, v 1000 m na horách bude kolem -3 °C. V noci klesnou na +1 až -3 °C.

 

V úterý bude oblačno, zatímco na jihozápadě se ale během dne mraky roztrhají, na severovýchodě se více zatáhne a bude sněžit. V polohách pod 400 metrů Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) předpovídá smíšené nebo dešťové srážky. Teploty se přes den i v noci mají pohybovat kolem nuly.

 

Ve středu bude jasno až polojasno, na severovýchodě zpočátku oblačno až zataženo. Sněžit bude znovu hlavně na severovýchodě, pod 400 metrů se objeví srážky smíšené nebo dešťové. Především řidiči musí počítat s mrznoucí mlhou. Teploměr během dne ukáže 1 až 5 °C, v noci -3 až -7 °C.


Předpověď počasí:

 

Také ve čtvrtek zůstane na většině území obloha jasná, místy se ale mohou objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při nízké oblačnosti kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, při nízké oblačnosti kolem nuly.

 

 

 

Na pátek předpověď počítá s jasnou nebo skoro jasnou obohou, na Moravě se vyskytnou mrznoucí mlhy. Večer bude od severozápadu přibývat frontální oblačnosti. Teploty vyšplhají na 2 až 6 °C, během noci klesnou na -1 až -5 °C, při slabším
větru až -7 °C.

 

O víkendu bude podle předpovědi zataženo až oblačno, od severozápadu má postupně na většině území pršet, na horách sněžit. V sobotu v noci se budou teploty pohybovat kolem nuly, přes den vystoupají na 1 až 6 °C. V neděli a na začátku příštího týdne by se mohlo oteplit na 4 až 9 °C.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz