teplotní mapa

Teploty rozdělily Česko! Moravu sužuje horko, Pražané klepou kosu

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 12. 8. 2019
Téma:

Do Česka dorazila studená fronta a rozdělila území na chladné Čechy a horkou Moravu. Zatímco na severu Čech bylo v pondělí pouze okolo 15 stupňů, na Moravě se teploty vyšplhaly na dvojnásobek.

Zvlněná studená fronta přechází přes území Česka postupně ze západu k východu. Chladný vzduch v pondělí v Čechách srazil horké letní teploty - nejvyšší se na západě pohybovaly pouze okolo 20 stupňů.

 

Na východě oproti tomu mohly podle meteorologů teploty dosáhout až 32 stupňů. Rozdíly mezi částmi Česka tak byly počátkem týdne extrémní. Mezi Brnem a Prahou se jednalo o rozdíl deseti stupňů, mezi Libereckým a Zlínským krajem činil 13 stupňů, tedy téměř dvojnásobek.

 

 

Zatímco si Moravané přes den užívali sluníčka, na západě území během celého dne pršelo. Meteorolgovoé však předpověděli, že vpodvečer by měly na východě udeřit bouřky, které mohou být místy silné.

 

 

Během noci srážky od západu ustanou, na Moravě ale bude pršet i v úterý. Stále by zde ale mělo být minimálně o čtyři stupně tepleji než na západní polovině území.

TN.cz