víkendová předpověď

Teploty v Česku stoupají vysoko nad nulu, na horách se sníh ale stále drží

Filip Pultar
Filip Pultar
19.2. 2021 13:20
Téma:

Výrazná obleva zasáhne Českou republiku i o víkendu. Bude kolem 12 stupňů Celsia a na horách se očekávají teploty kolem pěti. Přesto je na horách zatím sněhu dostatek.

Počasí se o víkendových dnech výrazně nezmění. Rozdíly ale budou mezi jednotlivými částmi naší republiky. Nejchladněji bude v sobotu na severovýchodě republiky, v Jizerských horách, Krkonoších a Orlických horách bude přes noc ještě mrznout a přes den tam budou teploty jen několik málo stupňů nad nulou, v Beskydech bude dokonce v noci na sobotu šest pod nulou, přes den ale jen kolem nuly.

 

Zato například na Šumavě bude jasno a teploty tam vystoupají v sobotu až na 11 nad nulou. V neděli se to ale vymění.

 

A protože je na horách pořád dostatek sněhu, dá se předpokládat, že za ním znovu vyrazí tisíce lidí. Pořád ale platí, že v Krkonoších a Jeseníkách platí druhý stupeň lavinového nebezpečí a Horská služba upozorňuje turisty, aby se drželi výhradně povolených a bezpečných cest.

 

 

Další velmi oblíbenou aktivitou posledních týdnů bylo bruslení na zamrzlých vodních plochách, ale za současné situace se tloušťka ledu výrazně ztenčila a už nejsou zcela bezpečné.
 

klma tn.cz / TV Nova