TEPLOTNÍ MAPY Extrémní výkyvy

Teploty v Evropě překročí dvacítku! Oteplí se i v ČR, o víkendu přijde šok

Zima/ Teplo
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 17. 3. 2020
Téma:

Do Evropy tento týden dorazí oteplení. Podle meteorologů by mohly teploty dokonce přesáhnout dvacítku, teplo by mělo být i v Česku. Naopak v Turecku nebo na Britských ostrovech bude chladněji, než je pro toto období obvyklé.

 Evropa alespoň na pár dnů zažije pravé jarní počasí. Nejtepleji by podle odborníků z portálu Severe Weather mělo být ve čtvrtek, nad 20 stupňů Celsia ale mohou v některých státech teploty šplhat už od úterka. Teplé počasí se bude týkat především střední a východní Evropy.

 

V Česku bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nejtepleji ve středu a ve čtvrtek. Podle dosavadní předpovědi se budou teploty pohybovat mezi 14 a 18 stupni Celsia. Ani u nás ale není vyloučeno, že padne "dvacítka".

 

Naopak nad Tureckem se stále drží tlaková níže, která v zemi způsobuje neobvykle chladné počasí. Poměrně chladno bude také na Britských ostrovech, kde se teploty mají pohybovat jen těsně nad hranicí mrazu.

 

 

S přicházejícím víkendem dorazí do Evropy výrazné ochlazení. Po přední straně tlakové výše, která k nám postupuje od Severního moře, začne na kontinent proudit studený vzduch. "Na víkend modely ukazují až nebezpečné ochlazení," potvrdili meteorologové ze Severe Weather.

 

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

Podle odborníků se v Evropě ochladí opravdu pořádně, a tak bychom ještě neměli odkládat zimní bundy a kabáty, přestože se zdá, že už přišlo jaro. V Česku totiž mohou v neděli v noci teploty klesnout pod nulu, přes den může ve vyšších polohách dokonce sněžit.

 

GALERIE: Teplotní mapy

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Teplotní mapy - úterý 17. 3.

TN.cz