Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

víkendová předpověď

Teploty vyletí až k 20 stupňům, teplé oblečení ale ještě neuklízejte

Teplo nebo zima
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Teploty v několika následujících dnech vyletí nahoru, o víkendu se dočkáme až 20 °C, čeká nás také několik prosluněných dní. Jarní počasí ale dlouho nevydrží, už v neděli se podle meteorologů zatáhne a teploty začnou prudce klesat a to až na 4 až 9 °C v maximech.

Po krátkém ochlazení letí teploty opět nahoru. Už ve čtvrtek by mělo být podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) 11 až 15 °C, na horách by pak mělo být kolem 8 °C. Čeká nás slunečný den, oblačnost by se měla přes den držet na severu a severovýchodě Česka.

 

"Jsou před námi slunečné a odpoledne až velmi teplé dny. Kolem tlakové rozsáhlé níže nad západní a střední Evropou k nám začíná proudit teplý vzduch. Jeho příliv ukončí studená fronta, která nás bude přecházet v neděli od severozápadu," uveřejnila Katedra fyziky atmosféry MFF UK.

 

Jasná až polojasná obloha by tedy měla na většině našeho území vydržet i přes pátek, oblačnost by se podle ČHMÚ měla držet na severu a severovýchodě. Teploty v noci klesnou k nule až 4 °C, přes den pak vystoupají k 14 až 18 °C.

 

V sobotu se mohou místy vyskytnout mlhy, přes den by mělo být převážně jasno až polojasno, až k večeru se od severozápadu začne šířit oblačnost. Teploty by v noci neměly klesnout pod nulu, přes den pak bude kolem 15 až 19 °C, uvádí ČHMÚ. Podle Katedry fyziky atmosféry MFF UK by mohlo být až 20 °C.

 

 

Od severozápadu se budou v České republice objevovat v neděli přeháňky, ve vyšších polohách nad 1000 metrů by pak mohlo i sněžit. Noční teploty se budou držet kolem 7 až 3 °C, přes den pak ale vystoupají jen k 9 až 13 °C.

 

V následujícím týdnu by se pak podle ČHMÚ mělo i nadále ochlazovat, do čtvrtka by měly teploty stoupat jen ke 4 až 9 °C, v noci při zmenšené oblačnosti může být až - 5 °C.

 

Předpověď počasí:


 

ČTĚTE TAKÉ:

Nenechte se zmást prvními jarními paprsky, virózy jsou nevyzpytatelné
Nejlepší boty na jaro: Do deště, na parádu i pro celý den na nohou

klma TN.cz