Předpověď počasí

Teploty začnou klesat, bude častěji pršet. Předpověď do konce září

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
12.9. 2020 8:02
Téma:

Teploty se v příštím týdnu budou pohybovat okolo 25 stupňů Celsia, začátkem podzimu ve druhé polovině září se ale začnou propadat. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v měsíčním výhledu očekávají také častější déšť.

Závěr léta bude krásně teplý. V příštím týdnu meteorologové z ČHMÚ očekávají denní teploty mezi 22 až 25 stupni. V noci už ale mohou klesnout až k 8 stupňům.

 

Má jít o teplotně nadprůměrné období. Od 14. září by zatím nemělo ani příliš pršet. "Nejméně srážek očekáváme v prvním předpovědním týdnu, který bude nejvíce připomínat počasí babího léta," uvedli meteorologové.

 

Od 21. září pak začnou teploty klesat, podle předpovědi se budou phybovat mezi 18 až 22 stupni. V nočních hodinách bude průměrně 8 stupňů.

 

 

"S pokračujícím podzimem budou průměrné teploty postupně klesat, ale i tak by měly zůstat většinou nad hranicí dlouhodobých teplotních normálů nebo se pohybovat na rozhraní běžných a nadprůměrných hodnot," konstatoval ČHMÚ.

 

Na přelomu září a října začne také častěji pršet. Pro začátek podzimu ale půjde o běžné srážkové úhrny. Za období od 14. září do 11. října průměrně spadne 41 milimetrů srážek.

 

První říjnové dny už budou výrazně chladnější. V týdnu od 28. září do 4. října předpověď počítá s 16 až 19 stupni, od 5. do 11. října se propadnou na 14 až 17 stupňů. V noci pak počítejte s průměrnou teplotou 6 stupňů.

TN.cz