Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2018 08:12
zadržená Češka

Tereza H. píše z pákistánského vězení! Tohle vzkazuje Čechům

Tereza zadržená v Pákistánu
Zdroj: facebook

Zadržená Češka Tereza H. dostala možnost kontaktovat deník Blesk, kde ve čtyřstránkovém dopisu popsala vše, o čem si z pákistánského vězení dovolila mluvit. Svůj pobyt ve vězení zvládá, i když jí neuvěřitelně chybí rodina i Česká republika.

Terezu H. pákistánští celníci zadrželi na letišti v Láhauru 10. ledna. Úřady ji viní z pašování drog. Soudní stání ze 4. května bylo odročeno, před dalším soudním jednáním se podařilo Tereze poslat deníku Blesk dopis, ve kterém svou situaci popisuje.

 

Některým tématům se kvůli soudnímu jednání vyhnula, popsala ale vše, co si dovolila. Pobyt ve vězení zvládá poměrně dobře. "Ač je mi teprve dvaadvacet let, tak jsem v životě prošla už přes mnoho překážek. Toto je jedna z těžších, ale nic netrvá věčně," svěřila se v začátku dopisu.

 

Po zdravotní stránce se prý cítí relativně v pořádku, provází ji obvyklé zdravotní problémy, začíná ji trápit alergie na slunce. Horší je to dle jejích slov po psychické stránce, jak těžké prý ale pochopí jen ten, kdo něco podobného zakusil.

 

Se spoluvězeňkyněmi se moc nevídá, raději tráví čas na cele hraním karet a čtením anglických knih. "Bachaři jsou ok.., ale to jen díky tomu, že nejsem z Pákistánu. Na cizince si dovolovat nemůžou," popisuje svou situaci Tereza.

 

"Co se týče jídla, je ostré, a tak mi vaří odděleně - bez koření. Denně máme jen fazole, hrách nebo čočku. Není to zrovna plnohodnotná strava, ale uvědomuji si, že jsem v pákistánském vězení, a ne v pětihvězdičkovém hotelu v Paříži," svěřila Tereza H. Blesku.

 

 

Také se svěřila, proč vyměnila svého obhájce. Původní byl podle jejích slov neseriózní, s novým je ale spokojenější.

 

"Do České republiky bych chtěla vzkázat jediné - Je mi líto, že si o mně lidé myslí samé špatné věci. Ti co mě znají, dobře ví, že nejsem kriminálník, ani zlý člověk. Jen jsem prostě byla v nesprávný čas na nesprávném místě! Neumím slovy vyjádřit, jak mi chybí rodina, přátelé a Česká republika," stojí v závěru dopisu.

Přpomeňte si případ Terezy v následující reportáži:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sdílela na facebooku FOTO s kamarádkou. Kvůli selfie skončila na 7 let ve vězení!

Manželé prožili horor na dovolené: Muž poslal zprávu přes WhatsApp. Kvůli jejímu obsahu šel do vězení!

 

klma TN.cz