Heroin v kufru

Tereza zná trest za pašování drog! Soudce v Pákistánu byl tvrdý

Téma:

Češku Terezu Hlůškovou poslal soud v pákistánském Láhauru do vězení na osm let a osm měsíců. Informovala o tom tamní média. Celníci ji loni v lednu zadrželi na letišti s kufrem, ve kterém měla devět kilo heroinu.

Anketa

Souhlasíte s trestem pro Terezu H. za pašování drog?

Hlasovalo 6590 lidí.
Soudce Šahzád Raza dodržel své slovo, že verdikt na Češkou vynese brzy. Terezu Hlůšková pocházající z Uherského Hradiště odsoudil k osmi letům a osmi měsícům za mřížemi. Zároveň musí zaplatit pokutu v přepočtu 18 tisíc korun. Informoval o tom portál Daily Pakistan.

 

Terezu rozsudek zdrtil a propukla v hysterický pláč. Do poslední chvíle doufala, že ji soud uzná nevinnou a brzy se dostane zpět do Česka. Teď to vypadá, že v pákistánském vězení stráví svá nejlepší léta. Naopak spoluobžalovaného muže zbavil soud všech obvinění.

 

Zda se Tereza proti verdiktu odvolá, zatím není jasné. "Pokud odsouzená Češka požádá u pákistánských úřadů o předání k výkonu trestu do České republiky, pak Česká republika poskytne všechny nezbytné kroky k tomu, aby mohla být Češka k výkonu trestu do ČR předána," řekl ČTK zástupce ředitele tiskového odboru Černínského paláce Robert Řehák.

 

 

Vynesení rozsudku přihlíželi také zástupci českého konzulátu v Pákistánu. Dorazil také Terezin obdivovatel, který ji dokonce v minulosti požádal o ruku. Jde o právníka Šojaba Nazaje, který byl Češkou přímo posedlý. Terezu ale spíše obtěžoval.

 

Češka Tereza Hlůšková čekala na rozsudek ve vazební věznici více než rok. Loni v lednu ji celníci zadrželi na letišti v Láhauru, odkud se snažila odletět do Spojených arabských emirátů. Na dně kufru našli policisté devět kilo heroinu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz