Posun v případu

Tereza měla ve vězení zvláštní návštěvu! Už ví, kdy padne verdikt

Zadržená češka v Pakistánu u soudu
Zdroj: Lahore News, Facebook
Tereza stále v Pákistánu čeká na verdikt
Téma:

Češka Tereza H. strávila v pákistánském vězení už téměř rok. Její čekání na rozsudek by ale mohlo být brzy u konce. Soudce chce totiž vynést verdikt co nejdříve a údajně už stanovil i datum.

V sobotu měl Terezu ve vazební věznici navštívit soudce. Podle portálu Blesk.cz jí při té příležitosti prozradil, že chce v jejím případu rozhodnout do Vánoc. Rozsudek by měl podle tamního zpravodaje padnout 20. prosince.

 

O tom, že případ spěje do finále, svědčí i fakt, že Tereza dostala od soudce devět posledních otázek, které má zodpovědět a které jí mohou pomoci k mírnějšímu trestu. I na základě odpovědí se pak bude soudce rozhodovat.

 

Původně přitom soudce sliboval vynést verdikt do konce října. Soudní řízení ale bylo několikrát odloženo z nejrůznějších důvodů - od nemoci Terezina advokáta až po kriketový turnaj. Žalobce také navrhnul další obvinění a chtěl připojit nové důkazy. To ale soudce zamítl.

 

 

 

Tereza tak na rozsudek čeká už téměř rok. Celníci ji na letišti v pákistánském Láhauru zadrželi na začátku ledna. V dvojitém dně kufru ukrývala devět kilo heroinu, i přesto prošla přes dvě kontroly a chystala se odletět do Abú Zabí, kde měla přesednout na letadlo do Irska.

 

 

 

Při výslechu uvedla, že o drogách nevěděla. Tušila prý, že převáží něco nelegálního, myslela si však, že jde o marihuanu. Za pašování drog hrozí v Pákistánu pro cizince až doživotní vězení, pro místní i trest smrti. Šanci na vydání do Česka podle odborníků nemá.

 

Podívejte se na záběry od soudu:

 

epa TN.cz