Akce Nový domov

Tereza Pergnerová se vrací na Novu! Pomůže dědovi s vnuky!

Tereza Pergnerová se vrací na televizní obrazovky, aby změnila osud lidem, kteří se ocitli v nouzi. Osobně zjišťuje, v jak otřesných podmínkách žijí, často bez jakékoliv perspektivy na lepší budoucnost. "Akce Nový domov" dává rodinám šanci hodit starosti o bydlení za hlavu a vstoupit do nové životní etapy.

A právě tuto naději a možnost odrazit se ode dna přináší Tereza v prvním díle pořadu Akce Nový domov devětašedesátiletému Zdeňku Sporerovi, se kterým si osud nehezky pohrál.


Zdeněk Sporer je dědečkem dvou malých kluků, třináctiletého Daniela a jedenáctiletého Dominika. Oba chlapce vychovává už 10 let sám v malém panelovém bytě v Mostě. Velmi se snaží dát svým vnukům vše, co potřebují, ale na renovaci bydlení už mu nezbývají finance.


Jejich byt nelze označit jinak než jako nevyhovující a v mnoha ohledech zdraví a životu nebezpečný. Právě oba vnuci drží Zdeňka Sporera při životě. Před dvaceti lety žil normální život, měl manželku a dvě dcery.U starší dcery se objevila epilepsie, manželka ji nechtěla, proto se o ni staral pouze sám. Po několika letech manželství nevydrželo a manželka Zdeňka Sporera odešla společně se zdravou dcerou. On zůstal s nemocnou dcerou sám. Ta si později našla přítele a postupně přivedla na svět dva syny.


Jenomže její vztah nevyšel, syny opustila a zanechala je v péči svého otce. Jednoho dne se k němu dostala zpráva, že jeho dcera zemřela. Zdeňka Sporer dodnes neví, kde je pohřbená, ani co se jí stalo.Na výchovu a chod domácnosti dává "děda" veškeré finance a na zvelebení bytu mu už nezbývají žádné peníze. Proto do akce nastupuje Tereza Pergnerová se svým týmem „andělů“. Všichni mají týden na to, aby jejich žalostně vypadající byt proměnili v bezpečný a šťastný domov, kde bude dostatek místa a soukromí pro dědu i vnuky.


Podaří se týmu Akce nový domov kompletně proměnit zanedbaný a nebezpečný byt včas? A jaký bude výsledek?
Akce nový domov s Terezou Pergnerovou už ve středu od 20:20 na Nově.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz