Odvolací soud

Pašeračce Tereze H. do vězení posílají peníze. Blíží se klíčový soud

Možné propuštění Tereza H. z pákistánského vězení
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
15.6. 2021 5:40
Téma:

Už více než tři roky tráví mladá Češka Tereza H. v cele v Pákistánu kvůli pašování drog. Nyní má konečně naději, že bezmála devítiletý trest, který jí zdejší soud uložil, bude zrušen, nebo se alespoň zkrátí. Už tento čtvrtek by totiž mělo začít hlavní líčení u odvolacího soudu, o které Tereza H. vytrvale usilovala.

"Jednání odvolacího soudu bylo podle informace právního zástupce Terezy H. stanoveno na 17. 6. 2021. Zda se odvolací řízení uskuteční, natož jaký by mohl být jeho výsledek, nelze v tuto chvíli předpovídat," uvedla na dotaz TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

 

Mladá Češka přitom o další projednání svého případu usilovala přibližně dva roky - v podstatě od původního verdiktu, kterým jí za pašování drog soud uložil bezmála devítiletý trest vězení.

 

"Terezu H. navštěvuje zhruba jednou za měsíc asistent honorárního konzula ČR v Láhauru, zprostředkuje jí pravidelné platby od její rodiny a nákupy, především potravin," přiblížila Davidová Terezin život za zdmi pákistánského vězení.

 

 

Nedůvěra v aktivitu pákistánských soudů může být ze strany ministerstva dána i tím, že jednání v případu byla několikrát odročena už v minulosti - například kvůli kriketovému turnaji, masivnímu výpadku proudu nebo stávce soudců.

 

Pákistánští celníci zadrželi Terezu H. na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru objevili přibližně devět kilo heroinu. Následující rok v březnu ji po několika odkladech místní soud poslal do vězení na osm let a osm měsíců. Mladá Češka s trestem od začátku nesouhlasí. To ani státní zástupce, který by si představoval přísnější potrestání.

 

Připomeňte si původně uložený trest v reportáži TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz