Duševní nemoc

Terorista v Egyptě ubodal Češku, trestu se ale nejspíš vyhne!

Češka pobodaná v Egyptě
Zdroj: Facebook / Twitter
Egypťan při útoku pobodal také Lenku, zraněním podlehla o dva týdny později
Téma:

Útočník, který v červenci na pláži v Hurghadě ubodal Češku a dvě Němky, se zřejmě vyhne trestu. Podle agentury DPA totiž trpí duševní chorobou a byl zavřen do psychiatrické léčebny. O tom už dříve spekulovala média, nyní mělo zprávu potvrdit německé státní zastupitelství.

Informace, které v úterý zveřejnila agentura DPA, údajně vyplývají z verbální diplomatické nóty egyptského ministra zahraničí a ze sdělení příslušného egyptského zastupitelství. Zprávu potvrdilo státní zastupitelství v německém Hildesheimu, píše portál haz.de.

 

Egyptské úřady uvedly, že stále čekají na vypracování lékařského posudku a útočník i nadále zůstává ve vazbě. Podle informací německých vyšetřovatelů byl ale 28letý Egypťan přemístěn do psychiatrické léčebny.

 

"Tato informace na našem vyšetřování nic nemění, potřebujeme všechny nálezy z Egypta," uvedla Christina Panneková ze státního zastupitelství v Hidlesheimu. Do Hurghady vyslal po útoku vyšetřovací tým Spolkový kriminální úřad, dvě oběti byly totiž z Německa.

 

 

Loni 14. července ubodal útočník na hotelové pláži v egyptské Hurghadě dvě německé turistky ve věku 56 a 65 let. Zranil i další čtyři cizinky - včetně 36leté Češky Lenky, která podlehla zraněním o necelé dva týdny později. Původně přitom zprávy hovořily o lehkých ranách.

 

Vyšetřovatelé pracují s verzí, že byl útok nábožensky motivován. Muž se totiž zaměřil na ženy ze zahraničí, na facebookovém profilu Abdara Rahmána Šaabána abú Kúry navíc policisté našli stránky, odkazující k Islámskému státu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

epa TN.cz