Zmařené atentáty

Teroristé chtěli útočit na stadion! Ministr: Celá Francie je v ohrožení

Policie ve Francii
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Od začátku ledna zmařily francouzské bezpečnostní služby hned dva teroristické útoky. Informoval o tom ministr vnitra Gérard Collomb. Jeden plán se podle něj týkal atentátu na "velké sportovní zařízení".

"Od prvního ledna jsme zabránily dvěma plánovaným atentátům, které zatím nebyly zcela připravené," sdělil Collomb v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1. Jeden z plánů cilil na "sportovní zařízení", konkrétněji ale ministr mluvit nechtěl.

 

Útoky chtěli teroristé provést na jihu a na západu země. "Hrozba stále existuje. Terorismus nás pořád ohrožuje, ta věc zatím není vyřešena a zřejmě potrvá ještě hodně let," prohlásil Collomb. Potvrdil také, že kvůli radikálnímu islamismu se ve Francii uzavřely tři mešity.

 

Loni zmařily francouzské bezpečnostní služby zhruba dvacet teroristických útoků, oznámil ministr vnitra už dříve. I tehdy uvedl, že neexistuje jediná oblast v zemi, kde by nebezpečí útoku nehrozilo.

 

 

Na počátku listopadu 2017 byl ve Francii po dvou letech odvolán výjimečný stav. Při teroristických útocích v listopadu 2015 zemřelo 130 lidí, od ledna 2015 si teroristické atentáty vyžádaly v zemi už 241 obětí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz