útok v tunisku

Teror na pláži! Přečtěte si, jaké hrůzy viděli svědci na vlastní oči

Téma:

Vtrhli na pláž s kalašnikovy a postříleli nejméně 27 lidí. Kromě oficiálních zpráv ze světových médií se už objevují i očitá svědectví lidí, kteří jen o vlásek unikli smrti.

Na místě krvavého teroristického útoku v tuniském letovisku u Sousse bylo velké množství turistů, kteří si do té chvíle užívali opalování a pohodu na pláži nebo u bazénu. Jedním z nich byl i britský turista David Schofield, který pro Sky News řekl: "Slyšeli jsme velkou explozi. Všude okolo běhali lidé a nikdo nevěděl, co má dělat." Přímo na pláži, byl v době útoku Gary Pine. "Můj syn byl v tu dobu v moři. Volali jsme na něj, ať rychle vyleze, a když přišel, řekl nám, že viděl, jak někoho zastřelili," líčil Pine.

 

"Znělo to jako kulomet a o chvíli později byla slyšet i exploze," popisuje hrůzný zážitek turistka Susan Rickettová. Gary Pine ještě dodal, že pláž byla obyčejně plná lidí, kteří buď leželi na lehátkách, nebo se procházeli podél moře. Podle něj mohlo být na pláži i několik stovek lidí z okolních hotelů. "Je to hojně navštěvovaná pláž. Všichni si však brzy uvědomili, že tentokrát to žádné petardy nejsou, když nám začaly kolem hlav létat kulky," dodal Pine.

 

Další britská turistka, Rebecca Milesová, která dorazila na dovolenou do Tuniska v pondělí, řekla, že museli jít zpět do hotelových pokojů, kvůli nahlášené bombě. "Asi před hodinou jsem slyšela ránu, myslela jsem si, že je to hrom, ale evidentně nebyl. Slyšela jsem sirény, všichni utíkali zpět do hotelu. Očividně tam byla nějaká úmrtí," řekla pro Daily Mail.

 

 

Někteří ze svědků viděli přímo teroristy, kteří se podle nich v ničem příliš nelišili od obyčejných lidí. "Byl to mladý kluk v kraťasech. Vypadal jako turista," řekl Pine o muži, který poté začal střílet do lidí kalašnikovem. Na pláži byla i irská turistka Elizabeth O´Brienová, která zde trávila prázdniny se svými dvěma syny. Poté co útok začal, popadla děti a dala se na útěk. "Zaměstnanci hotelu na nás křičeli, ať co nejrychleji utíkáme, tak jsme běželi do našeho pokoje," řekla.
 

 

TN.cz