Zahraničí

Teroristé z Barcelony už znají rozsudek, za mřížemi stráví desítky let

Teroristický útok v Barceloně
Zdroj: Profimedia
Teroristický útok v Barceloně
Jan Houška
Jan Houška
28.5. 2021 22:27
Téma:

Trojice mužů, která stojí za teroristickými útoky v Barceloně, jenž se odehrály v srpnu 2017, si u soudu v Madridu vyslechla rozsudek. Muži stráví za mřížemi až 53 let.

Mohamed Houle byl odsouzen na 53,5 roku vězení a Driss Oukabir na 46 let, a to za trestné činy jako členství v teroristické organizaci, skladování a výroby výbušnin.

 

Třetí obviněný Said Ben Iazza byl odsouzen na osm let vězení za spolupráci s teroristickou organizací, jejímž členům propůjčil svou dodávku a svůj průkaz totožnosti.

 


Soud muže uznal vinnými z členství v teroristické skupině z města Ripoll, která 17. srpna 2017 v katalánských městech Barcelona a Cambrils provedla teroristické útoky. Trojice dostal u soudu vyšší tresty, než původně žádala prokuratura.


Další šestici útočníků, která taktéž za krveprolitím stála, policie při pokusu o zatčení zastřelila. K útokům se následně přihlásila teroristická organizace Islámský stát.


Při útocích bylo zabito 16 lidí a více než 130 bylo zraněno. Jeden z útočníků tehdy s dodávkou vjel do chodců na pěší zóně v barcelonské turistické oblasti Las Ramblas. Mezi oběťmi byli lidé z Austrálie, Německa, Itálie, Portugalska a Spojených států.

 

Před 10 lety zemřel nejhledanější terorista. Měl na svědomí tisíce životů. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz