Španělsko

Teroristy z Barcelony čeká soud. Hrozí jim až 40 let za mřížemi

Teroristický útok v Barceloně
Zdroj: Profimedia
Teroristický útok v Barceloně.
Jan Houška
Jan Houška
10.11. 2020 8:29
Téma:

Tři muže podezřelé z teroristických útoků v Barceloně, které se odehrály v srpnui 2017, čeká v úterý soud v Madridu. Hrozí jim až 40 let za mřížemi.

Trojice můžu je obviněna, že pomáhala útočníkům, kteří v roce 2017 provedli v Barceloně teroristický útok. Zemřelo při něm tehdy 14 lidí a nejméně 100 bylo zraněno, z nich 15 těžce. Policie při útoku všechny útočníky zastřelila.

 

Dva muži jsou nyní obviněni z příslušnosti k džihádistické buňce, která tyto útoky organizovala, zatímco třetí obžalovaný je obviněn ze spolupráce s nimi, informuje BBC.

 

 

Prokurátor pro muže požaduje trest ve výši 41 a 36 let za mřížemi. Muži čelí také obviněni z výroby a skladování výbušnin a pokusu o rozsáhlé ničení.

 

Obvinění se především týkají náhodné exploze v domě v městečku Alcanar, které je 200 kilometrů jižně od Barcelony. Incident se stal den před zahájením útoků. Soud je naplánován na úterý v Madridu.

 

 

Při útocích 17. srpna bylo zabito 14 lidí a více než 100 bylo zraněno. Jeden z útočníků tehdy s dodávkou vjel do chodců na pěší zóně v barcelonské turistické oblasti Las Ramblas. Mezi oběťmi byli lidé z Austrálie, Německa, Itálie, Portugalska a Spojených států.

 

Policie zadržela dva členy údajné teroristické buňky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz