Odchod velikána

Terry Jones z legendárních Monty Pythonů zemřel, prohrál boj s nemocí

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 22.1. 2020 16:36
Téma:

Ve věku 77 let zemřel komik, scénárista, herec a režisér Terry Jones, člen legendární komediální a satirické skupiny Monty Python. Podle rodiny prohrál boj s demencí.

O skonu výrazného herce a režiséra informoval jeho agent. "Jsme hluboce zarmouceni tím, že nás opustil milovaný manžel a otec, Terry Jones," uvedla jeho rodina v prohlášení, z něhož cituje BBC.

 

Jones podle prohlášení zemřel ve středu večer v přítomnosti své ženy Anny Soderstromové po "dlouhé, extrémně odvážné bitvě se vzácným typem demence."

 

Blízcí i přátelé byli Jonesovi nablízku několik posledních dní. "Ztratili jsme vlídného, vtipného, přívětivého, tvůrčího a milujícího muže, jehož nekompromisní individualita, nepolevující intelekt a výjimečný humor přinesly potěšení milionům lidí po dobu šesti desetiletí," píše se také v dokumentu.

 

 

Rodina doufá, že se nemoc, která umělce připravila o život, podaří jednoho dne úplně vymýtit. Jonese proslavilo působení v legendární skupině Monty Python.

 

V některých scénkách hrál, později filmy komediální partičky i režíroval. Podepsaný je například pod Životem Briana nebo Smyslem života.

 

Kromě toho Terry Jones psal také knihy - nejen humoristické, ale také historické se zaměřením na středověk a starověk. Skládal také básně.

Související témata:
TN.cz