obchodní řetězec

Tesco chce menší a modernější obchody. Tyto změny připravuje

Tesco
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto
Téma:

Obchodní řetězec Tesco připravuje několik změn, aby držel krok s dobou. Své obchody chce přizpůsobit nejmodernějším trendům - zaměřit se především na čerstvé potraviny a stavět menší prodejny.

Tesco stále expanduje - i v tomto roce se proto zákazníci mohou těšit na nové prodejny. Kde budou stát, to zatím vedení obchodního řetězce neodtajnilo. Má však velké plány.

 

"Naší strategií je provozovat profitabilní obchody různých formátů včetně online prodeje potravin, které budou zákazníkům nabízet požadované produkty. V tomto finančním roce plánujeme otevírat nové obchody zejména menších formátů," sdělil TN.cz mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

 

Už v loňském roce Tesco otevřelo tzv. sousedské obchody. Nový formát obchodů se zaměřuje zejména na malé nákupy čerstvých potravin - v tomto roce by jich mělo v Česku vyrůst až patnáct. Lidé podle ředitele řetězce Patrika Dojčinoviče upřednostňují menší nákupy poblíž svého bydliště.

 

Čerstvé potraviny jako ovoce, zelenina nebo pečivo by měly v nových obchodech hrát zásadní roli a zabírat značnou část prodejní plochy. "Chceme, aby naše obchody poskytovaly našim zákazníkům produkty a služby, které vyžadují," tvrdí Koukolíček.

 

 

"Investice do modernizace našich obchodů jsou nedílnou součástí našeho podnikání a postupně jí procházejí všechny naše obchody, důraz je kladen především na oddělení čerstvých potravin a použití moderních technologií, které mají zákazníkům usnadnit a zpříjemnit nakupování jako je nákup pomocí scanerů nebo platba mobilním telefonem," dodal Koukolíček.

 

Scanery jsou ve světě nakupování relativní novinkou. Jedná se o čtečky, pomocí kterých zákazníci snímají čárové kódy. Mají poté k dispozici okamžité informace o svém nákupu. "Modernizací tak v poslední době prošly naše obchody v Praze Luka, na Smíchově, v Opavě nebo v Ostravě Třebovicích, v Ostravě jsme od loňského srpna nově spustili i naší službu na rozvoz potravin," napsal Koukolíček.

 

 

Velký důraz klade Tesco na sezónní nabídku produktů. "V současnosti se jedná např. zahradnický sortiment, dále pak výrobky na grilování, postupně přibydou školní pomůcky a vyvrcholí to vždy vánoční sezonou, která je pro nás zcela klíčová," uvedl mluvčí Tesca.

 

"Zákazníci se také mohou těšit na širokou nabídku lokálního ovoce a zeleniny jako např. Česká okurka, rajčata, borůvky nebo chleby oceněné odbornou porotou jako Chléb roku," dodal mluvčí.

sei TN.cz