Potravinová pomoc

Tesco darovalo lidem v nouzi 125 tun trvanlivých potravin

Tesco
Zdroj: Mediafax
Téma:

Obchodní řetězec Tesco poskytl mimořádný dar 125 tun trvanlivých potravin pro rodiny v nouzi zasažené koronavirem.

Obchodní řetězec Tesco během dubna a května daroval rodinám v nouzi zasažené koronavirem potraviny v celkového hodnotě 4,5 milionu korun. V osmi velkých kamionech byly především zastoupeny trvanlivé potravin, jako je rýže, těstoviny a masové konzervy.

 

Celkové množství potravin představuje 250 000 porcí jídla, což se rovná zhruba týdennímu nákupu pro více než dva tisíce rodin. Tesco se rozhodlo věnovat mimořádnou podporu rodinám v nouzi, jejichž počty se za současných okolností znásobily.


Společnost poskytla vůbec největší jednorázový dar potravin v rámci svého působení ve střední Evropě.


"Aktuální složitá situace způsobila řadě lidí velké problémy a touto aktivitou chceme zmírnit případné dopady a pomoci jim lépe zvládnout toto náročné období. Z naší mnohaleté spolupráce s Federací potravinových bank víme, jak moc naše podpora znamená pro rodiny v nouzi. Proto jsme se rozhodli pomoci naším dosud největším potravinovým darem,“ řekl Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.


"Velmi si vážíme systematické potravinové pomoci společnosti Tesco. Zásadním způsobem nám tento mimořádný dar pomůže vyřešit nárůst počtu žadatelů o potravinovou pomoc,“ dodává Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.


Potravinové banky fungují jako neziskové organizace, které shromažďují potraviny a následně je  distribuují charitám a dobročinným organizacím.

 

Na začátku pandemie lidé panikařili a vykupovali trvanlivé potraviny. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

 

JH TN.cz