Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Změny

Tesco zkracuje otevírací doby! Do kolika hodin v něm nakoupíte?

Pracovní doba v Tescu
Zdroj: Profimedia, Getty Images

Společnost Tesco výrazně omezí otevírací dobu svých prodejen. Prodejny, které měly otevřeno do půlnoci nebo nezavíraly, nyní budou uzamčeny již v deset hodin večer.

Změna se od září týká vybraných obchodů v Praze a desítek prodejen napříč Českou republikou. Informaci přinesl deník E15. Podle prohlášení britského vedení společnosti Češi nejeví zájem o pozdní nakupování. Realita je ale podle zaměstnanců jiná. Tesco se prý potýká s nedostatkem pracovníků.

 

Podle tiskového mluvčího Tesca Václava Koukolíčka má ale změna otevírací doby ještě i jiné vysvětlení. "Ke změně otevírací doby jsme přistoupili z provozních důvodů. V těchto pozdních hodinách už není na obchodě příliš mnoho zákazníků. Zároveň jsme chtěli umožnit našim zaměstnancům dostat se domů dříve," řekl Koukolíček.

 

 

Tesco přitom chce letos prodat prostory v pražském nákupním centru My. K okleštění prodejen už došlo v Liberci a v pražském centru Nový Smíchov, zde se prodejna zmenšila o celé jedno patro. "Průběžně modernizujeme naše obchody a u velkých hypermarketů, kdy byla prodejní plocha např. 11 000 metrů dochází k jejich zmenšování. Reagujeme tím také na změnu zákaznického chování, kdy klesá obliba zákazníků nakupovat ve velkých obchodech," vysvětlil mluvčí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

STRACH A HYSTERIE: Do obchodu vlezlo obří monstrum. Tohle šílené video natočil jeden ze zaměstnanců!

ŠÍLENÉ: Z obchodního řetězce vysoudil 180 milionů kvůli jednomu melounu! Jak se mu to povedlo?

Jak přežít práci ve stoje, aby nohy neboly
Troufáte si vzít muže s sebou na nákupy? Máme 5 RAD

TN.cz