levně a prakticky

TEST: Doma vyrobený prací gel proti kupovanému - který obstál?

Vyrobili jsme domácí prací gel a vyzkoušeli, jestli je stejně účinný jako ten drahý kupovaný. Jak to dopadlo? Podívejte se!

Prací gely jsou cenově velmi nákladné. Proč si teda nevyrobit doma vlastní? Zkusili jsme to a rovnou ho i porovnali s kupovaným nejenom cenově, ale i podle účinnosti.

Než přejdeme k testování, nejdříve si připravme náš prací gel:Cena doma vyrobeného pracího gelu je oproti kupovanému o dost nižší:

5 l vody.............................................0,4 Kč
150 g sody.......................................12 Kč
0,5 l jádrového mýdla....................13 Kč
10 kapek esenciálního oleje......2,5 Kč
_______________________________
Celkem za 5 l pracího gelu.....27,90 Kč*
Cena za 1 l domácího gelu.......5,58 Kč
Cena za 1 l kupovaného gelu......85 Kč*

(*výsledné ceny jsou závislé na cenách zakoupených ingrediencí a hotového pracího gelu.


V porovnání cen vyhrál domácí gel na plné čáře! Po vyprání by si ale více bodů zasloužil kupovaný prací gel. Kromě make-upu a rtěnky vypral všechny skvrny (tráva, meloun, limonáda, rajče, kečup, hlína). Zůstala velmi jemná skvrna od kafe.


Oproti tomu u domácího pracího gelu byla skvrna od kafe velmi výrazná. Nevypral se stejně ani make-up a rtěnka. Našli jsme i jemné pozůstatky od trávy. Zbytek skvrn se vyprat podařilo.


Co se tedy týká účinnosti, kupovaný gel by vyhrál. Pokud ale nemáte doma děti a prádlo dáváte do pračky, aby se jen přemáchlo a popřípadě vypralo od potu či jiných na praní nenáročných skvrn, domácí gel tuto službu určitě hravě zvládne!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sexy Dominika Myslivcová: Ukázala zadeček v prádle

Karolína Kurková pořádně přibrala. Široké boky předvedla bez prádla

Související témata:
mis TN.cz