video co nekupovat

VELKÝ TEST FILÉ: Které chutná jako ryba a které je jen bláto?

Téma:

Ne každý jí o Vánocích tradičního kapra. Někomu vadí kosti, a tak si na štědrovečerní tabuli dopřeje raději řízek nebo filé. Otestovali jsme proto pro vás mražené aljašské tresky, které mohou u někoho kapra na stole nahradit. Jak dopadly?

Kulinář Petr Stupka má sice na Vánoce radši tradičního kapra, na kvalitu zmražených tresek byl ale zvědavý. K otestování se nám tentokrát sešlo sedm balení různých značek. Mimo zrak Petra Stupky jsme je vybalili z obalů a dali na talíře zvolna rozmrznout. Pozvolné rozmrzání je velmi důležité, a to nejen u ryb. Nepoškozuje totiž tolik strukturu potraviny jako prudké zahřátí.

 

Část balení se zmraženými filety tvoří voda, respektive led. S tím se musí při koupi počítat, většinou nedostaneme tolik, kolik je avizováno na obalu. Spousta výrobců už ale na balení uvádí i hmotnost ryby po rozmražení a odkapání. Petr Stupka vybral od každého vzorku ten nejhezčí filet a dal ho samostatně péct do trouby. Hezky na přírodno, bez osolení, bez tuku i jakéhokoliv koření.

 

 

Ryby jsme v troubě pekli samostatně na 180°C přibližně 5 minut. "Při pečení je důležité, aby se všechna šťáva udržela v rybě a filety tak nebyly vysušené," radí Stupka. Pak už přišlo na řadu samotné testování. Petr Stupka ryby nejdřív neochutnával, ale očichával. Vůně je totiž důležitým aspektem a zcela zásadně ovlivňuje požitek z rybího masa. V dalším kole zkoumal kulinář konzistenci masa a samozřejmě už i jednotlivé vzorky ochutnával.

 

 

"Důležité je, jestli to maso je pevné, jestli se správně rozlamuje a drží tak, jak má. A samozřejmě taky, jak chutná," vysvětluje hlavní aspekty testování Stupka. Hned od začátku měl kulinář svého jasného favorita na první i poslední místo. Paradoxně vzorek číslo 1 skončil jasně poslední. Jedná se o filety Aljašské tresky od společnosti Nowaco, jejichž struktura masa nedržela pohromadě a navíc neměly žádnou chuť. Na předposledním místě se umístila treska Nautica, kde byla konzistence masa v pořádku, ale chuť byla prázdná.

 

 

Další tři vzorky v pořadí jsou velmi podobné kvality. Chuťově jsou skoro stejné, ale rozhodovala i vůně a konzistence masa. A tak se nakonec na 5. místě umístila treska K-Classic z Kauflandu, čtvrté místo berou filety Gran Mare a třetí je Treska aljašská značky Abramczyk. Druhé místo obsadil vzorek č. 4, tedy filety Mylord. "Na první pohled to filátko nijak zvlášť nevypadá, ale výborně chutná. Opravdu to je plná chuť ryby, jako když si jí dáte někde u moře," chválí Stupka.

A vítězství berou filety stejné značky Mylord, jen s dovětkem Premium. "Už na pohled vypadají ze všech nejlépe, maso jak když ho vymaluje," rozplývá se kulinář. "A opravdu chutnají naprosto výborně," hodnotí Stupka na závěr.

TN.cz