Nová móda

Tetovací salóny mají nový hit! Lidé si nechávají zvěčnit epidemiology

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
Publikováno 28. 4. 2020
Téma:

Hvězdou ve Švédsku je teď epidemiolog Andres Tegnell. Donedávna neznámý státní zaměstnanec se stal tváří švédského liberálního přístupu k boji proti epidemii. Je tak populární, že už si ho někteří nechávají vytetovat na tělo.

Miláček národa, tak tím se pro Švédy v této koronavirové době stal Anders Tegnell, hlavní epidemiolog. V podstatě je švédskou obdobou českého Romana Prymuly. Ve Švédsku mají liberálnější přístup k boji proti epidemii – otevřené jsou školy, restaurace i obchody. A to právě díky Tegnellovi. Jeden švédský tatér už má jeho portrét ve své nabídce.

 

Podobně se do povědomí Čechů dostalo i jméno tuzemského epidemiologa. Na internetu Romana Prymulu nejvíc vyhledávali koncem února. A i aktuálně je podle průzkumu nejlépe hodnoceným veřejným činitelem v boji proti epidemii. Pokud byste si i vy chtěli nechat zvěčnit Romana Prymulu na svém těle, máte možnost.

 

 

Řada lidí si však takovou ozdobu nedokáže ani představit a do podobného módního výstřelku by nešli. Českého epidemiologa zmínili i ve speciálním dílu seriálu Ulice. Asi nejvíc na sebe ale Prymula upoutal pozornost, když změnil názor a začal mluvit o promoření populace.

 

"V podstatě bychom potřebovali populaci nějakým způsobem promořit," prohlásil před časem Prymula. Jenže tohle slovo vzbudilo poměrně ostré reakce a tak ho ze svého slovníku raději vyškrtl.

TN.cz