Spletli si turisty

Těžkooděnci místo útočníků zatkli Izraelce. Nikdo nepochybil, tvrdí

Policie hledá 7 cizinců
Zdroj: Policie ČR
Sedm cizinců zadržela policie pro podezření z napadení číšníka
Téma:

Policie nepochybila, když místo skupiny cizinců podezřelých z napadení číšníka izraelské cizince. Informoval o tom pražský policejní mluvčí. Na zásah si navíc podle něj zatím nikdo oficiálně nestěžoval.

"Po linii kontrolních orgánů pražské policie bylo shledáno, že při zásahu proti cizincům na hotelu nikdo nepochybil. Nutno také zmínit, že si na zásah policistů stále nikdo oficiálně nestěžoval, a to ani nikdo z dotčených cizinců," uvedl mluvčí Jan Daněk.

 

Policejní těžkooděnci vtrhli den po brutálním napadení do hotelu Astoria v Praze. Přišli si pro skupinu cizinců, kteří měli zmlátit číšníka, místo toho ale zadrželi cestovatele z Izraele, kteří byli nevinní.

 

Mimo jiné měli u sebe samopaly, izraelské turisty pak vedli pražskými ulicemi jako zločince. Zákrok byl podle nich nepřiměřený, policisté si ani neověřili jejich totožnost a začali je bít, šlapali jim na krk. Informoval o tom portál Aktuálně.cz.

 

Policisté se za nedorozumění omluvili a vše vysvětlili. "Po omluvě a vysvětlení muži celou situaci pochopili, s policisty si s úsměvem podali ruce a dokonce se s nimi na památku vyfotili. Také byli informováni, jakou cestou si mohou případně podat na jednání policie stížnost. To ještě na místě odmítli," sdělil už dříve Daněk.

 

 

K napadení číšníka došlo 21. dubna v centru Prahy. Skupinu sedmi Nizozemců upozornil na to, že nemohou na zahrádce restaurace popíjet vlastní alkohol. Cizinci ho povalili, bili ho pěstmi a kopali do něj. Poté utekli a nechali muže v bezvědomí na zemi.

 

Číšník skončil ve vážném stavu v nemocnici, útočníky zadrželi policisté o několik dní později na pražském letišti. Pět z nich obvinili, z toho tři dostali osmiměsíční podmínky a na pět let je soud vyhostil ze země. Další dva poslal do vazby, hrozí jim deset let vězení.

epa TN.cz