Řádění šíleného střelce

Thajští policisté zneškodnili vojáka, který držel rukojmí v obchodním centru

Zásah bezpečnostních složek v Thajsku proti šílenému střelci
Zdroj: AFP
Petr Barták
Petr Barták
Publikováno 9. 2. 2020
Téma:

Speciálním jednotkám thajské policie se podařilo zneškodnit vojáka, který v sobotu v thajské severovýchodní provincii Nakhon Ratchasima, známé jako Korat, postřílel více než 20 lidí a následně držel v nákupním centru rukojmí. Voják byl při zásahu zastřelen uvedla CNN.

Vojenští činitelé thajské armády dnes uvedli, že voják, který v sobotu zastřelil více než 20 lidí a dalších 33 při střelbě v přeplněném nákupním středisku zranil, byl policií zastřelen. Skončilo tak 12 hodinové úsilí bezpečnostních složek o zajištění střelce a osvobození rukojmí.

 

Thajská policie uvedla, že útočník byl „zastřelen“ kolem 9:00 místního času. Příslušník thajské armády Jakrapanth Thomma se v sobotu na vojenské základně nejprve pohádal se svým nadřízeným, kterého následně zabil. Poté mu vzal zbraň, se kterou zaútočil i na své kolegy. Po přestřelce na základně uprchl do nákupního centra Terminal 21. Při útěku se ozbrojil nejméně jedním kulometem a odcizil armádní vozidlo Humvee, uvedl mluvčí ministerstva obrany generálmajor Kongcheep Tantravanich. Podle jeho slov pak cestou do nákupního centra střílel po civilistech podél cesty.

 

 

V obchodním centru pak znovu střílel po lidech a vzal si několik rukojmí. Své řádění si nahrával na svůj mobilní telefon a sdílel jej na sociálních sítích. Nákupní středisko následně obklíčily bezpečnostní složky, které se snažily dostat vyděšené lidi do bezpečí. Následně proti střelci podnikly zákrok, při kterém byl muž zastřelen.


Podívejte se na sobotní reportáž TV Nova:


 

Související témata:
TN.cz