domácí zmrzlina

TIPY na letní osvěžení: Udělejte si zmrzlinu doma! RECEPTY

Téma:

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. Přinášíme vám několik tipů, jak si tuto osvěžující pochoutku vyrobit doma, chutně a levně!

V parních letních dnech hledá mnoho lidí možnost osvěžení. Jednou z možností je i zmrzlina. Nemusíte pro ni ale nutně do obchodu, níže vám nabízíme pár tipů, jak si tuto osvěžující pochoutku vyrobit jednoduše doma!

 

Ovocná zmrzlina

500 g zmraženého ovoce (např. jahody, meruňky, maliny, borůvky..)
cukr (cca 2 lžíce)
zakysaná smetana (1 kelímek)
mléko (100 ml)

Zmražené ovoce, cukr, a zakysanou smetanu rozmixujte v kuchyňském robotu. Následně za stálého mixování pomalu přilévejte mléko (mléka raději méně, než více). Pokračujte v mixování, dokud nevznikne krém, pak ihned podávejte. Pokud byste vytvořenou zmrzlinu chtěli zamrazit na později, počítejte s tím, že přijde o svou jemnou strukturu.

 

Jak poznat kvalitní zmrzlinu? Víme, na co si dát na obalech pozor

Netloustněte po zmrzlině! Dá se nahradit 9 způsoby!

 

Čokoládová zmrzlina

smetana ke šlehání (150 ml)
nerafinovaný cukr (50 g)
čokoláda na vaření (100 g)
mléčná čokoláda (100 g)
plnotučné mléko (280 ml)

Mléko s cukrem přiveďte k varu a pak vmíchejte na kousky nalámanou čokoládu. Odstavte směs z plotny a míchejte až do úplného rozpuštění čokolády, pak nechte vychladnout. Mezitím rozšlehejte smetanu, kterou následně vmíchejte do zchladlého krému. Pak dejte směs zamrazit, ideální je během tuhnutí jednou za čas nádobu promíchat. Po několika hodinách je zmrzlina hotová.

 

 

Citrónový nanuk

citrón (3-4 plátky)
voda (400 ml)
cukr (85 g)
citrónová šťáva (35 ml)
citrónová kůra (velmi jemně nastrouhaná)
zázvor (cca 3,5 cm, oloupaný a nastrouhaný)

Vodu s nastrouhaným zázvorem, cukrem a citrónovou kůrou přiveďte k varu. Vařte, dokud se cukr nerozpustí, pak odstavte a nechte zchladnout. Následně pasírujte přes sítko, pak smíchejte s citrónovou šťávou a rozlejte směs do formiček. Formičky neplňte až po okraj, během zamražování se totiž objem směsi zvětší. Do každé formičky přidejte plátek citrónu a dejte na několik hodin (cca 5-6) zmrazit.

TN.cz