vztahy a sex

Tisíce lidí o sobě tvrdí, že jsou sapiosexuálové! Co to znamená?

Zamilovaní
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Nepřitahují je příliš ňadra, stehna, zadky ani velké svaly. Naproti tomu je ale dokážou naprosto uhranout lidé přemýšliví, vzdělaní a inteligentní. Slyšeli jste už pojem "sexy mozek"? Právě tohle spojení naprosto přesně vystihuje sapiosexuály.

Tento termín vznikl docela nedávno, přesto už se těší velké oblibě. O sapiosexuálech toho můžete slyšet čím dál víc a stále častěji. Dokonce se různě sjednocují a zakládají nové seznamky, které mají jediný cíl - najít inteligentního a zvídavého člověka, se kterým se dá diskutovat "na úrovni".

 

Právě "sexy mozek" všechny sapiosexuály tak láká a vzrušuje, dokonce mu dávají přednost před tělesnými přednostmi, jako jsou ňadra či svaly.

 

Sapiosexuálové už mají i mnoho svých speciálních seznamek filtrujích osoby, kterým jde "jen o to jedno". Takovou seznamkou je i aplikace Humanist Dating LLC, která vznikla v říjnu letošního roku.

 

 

"Už jste zoufalí z povrchních seznamovacích aplikací? Sapio je evolucí v seznamování, kde je fyzická a duševní přitažlivost na stejné úrovni. Je postavená na shodě lidí, které přitahuje to, jak někdo myslí a jedná," lákají vývojáři aplikace.

 

A podobných aplikací a stránek je mnohem více. Za sapiosexuála se jen na seznamce OKCupid označilo od roku 2014 téměř deset tisíc lidí. Skupinu charakterizuje profilová fotka Alberta Einsteina.

 

Mnoho lidí však pojem sapiosexuál odmítá. Myslí si, že inteligence nemá nic společného se sexuální orientací. Jednoduše je to nejlepší způsob, jak najít osoby stejného "postavení" a podobných schopností. A jaký je váš názor?

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Přes seznamku šla na rande naslepo. Když si muž při večeři odskočil zatelefonovat, netušila, co zlého ji čeká!

Seznámili se přes seznamku a začali spolu chodit. Když se po týdnech dívali na fotky z dětství, byli v šoku!

lud TN.cz