čas na změnu

Tisíce na brýle i rovnátka! Která pojišťovna toho nabízí nejvíc?

Bonusy od pojišťovny
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Pokud nejste spokojeni s tím, co vaše zdravotní pojišťovna nabízí, můžete ji změnit. Teď je na to nejvyšší čas! Abyste se stali klienty nové pojišťovny od nového roku, musíte se k ní přihlásit do konce září. Podívejte se, jaké výhody u jednotlivých pojišťoven získáte!

Pokud chcete změnit svou stávající pojišťovnu za jinou, můžete k tomu využít dva termíny - do konce března nebo do konce září. "Velkým lákadlem jsou benefity a výhody, které jednotlivé zdravotní pojišťovny svým klientům nabízejí. Než se ale rozhodnete ke změně pojišťovny, vždy si zjistěte, zda mají vaši lékaři, především praktický lékař, stomatolog a gynekolog, s touto pojišťovnou uzavřenou smlouvu," doporučuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

 

Praktické je rovněž zjistit si, kde se nachází nejbližší pobočka vybrané pojišťovny. "Většina záležitostí se dnes dá vyřídit elektronicky, písemně nebo po telefonu. Pokud však budete chtít jednat s pojišťovnou osobně, podat přehled jako OSVČ nebo si vyzvednout vitamíny pro své děti, návštěvě pobočky se nevyhnete," pokračuje Elenka Mazurová.

 

V České republice působí sedm zdravotních pojišťoven. Liší se počtem klientů, nabídkou preventivních programů, rozsahem uzavřených smluv s poskytovateli zdravotních služeb i počtem poboček.

 

 

Jak přejít k jiné pojišťovně

Změnit zdravotní pojišťovnu není nic obtížného. Stačí vyplnit a podat přihlášku k nové pojišťovně - to můžete udělat na kterékoli její pobočce, písemně nebo online. Ve staré pojišťovně nic hlásit nemusíte, to za vás obstará ta nová. 

 

Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, budete muset doložit také kopii živnostenského listu a přehled o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu za předchozí rok. Studenti by se měli prokázat potvrzením o studiu, senioři potvrzením o přiznání důchodu.

 

Nezapomeňte změnu pojišťovny nahlásit svému zaměstnavateli a při další návštěvě také svému lékaři. Na přehled vybraných benefitů jednotlivých pojišťoven se podívejte v galerii:


GALERIE: Benefity pojišťoven

1
/
7
Benefity pojišťoven - Vojenská zdravotní pojišťovna


 

Související témata:
mom TN.cz