galerie otřesný případ

To je hnus! Kočičce někdo svázal packy. Teď hrozí, že jí upadnou!

Svázaná kočka - 3
Zdroj: Jan Nytra
Téma:

Veterinární klinika v Ostravě se snaží zachránit packy kočky, kterou v hrozivém stavu našla mladá slečna z Hošťálkovic. Kočka se zoufale plazila za svobodou, přední packy měla natěsno svázané provazy. Nyní hrozí, že o končetiny přijde.

Veterinární klinika pro malá zvířata v ostravské Podrubě zahájila operaci dospělé kočky. Její stav je vážný. Hrozí, že přijde o přední končetiny.

 

"Přední nohy měla svázané provazem. Začala jí odumírat tkáň, už tam jsou vajíčka a larvy much," popsal TN.cz veterinář Jan Nytra příjem nebohého zvířete. "Dostala antibiotika proti bolesti, provaz jsme jí rozřezali a teď ji zbavujeme těch vajíček a larev, které jsou v těch ranách" dodává.

 

Několik následujících dnů bude pro kočku rozhodujících. Nejvíce hrozí nekróza - že jí packy odumřou a odpadnou. "Je tam přerušené krvení, takže my se teď snažíme ho obnovit," vysvětluje dále Nytra.

 

 

Končetiny má kočka celé oteklé. Když ji dívka našla v Hošťálkovicích, plazila se. Dalšího pohybu nebyla schopná. Veterinář je naprosto zděšený. Nechápe, jak někdo něco takového mohl udělat.

 

GALERIE: Svázaná kočka

1
/
4
Zdroj: Jan Nytra
Svázaná kočka - 4

 

"Nemám slov. Někomu svážete nohy a čekáte než umře. Tihle lidé nejsou normální. Za chvíli to udělají další kočce, dalšímu psovi a pak třeba člověkovi," děsí se Nytra.

 

Týrání zvířat v této oblasti bohužel není ničím výjimečným. Klinika o případu bude opět informovat policisty a bude doufat, že viníkovi ohavné chování neprojde.

 

Součástí kliniky je i Nadace na pomoc zvířatům, která se o zvířátka stará až do jejich uzdravení. A právě sem pak poputuje i týraná kočička.

lud TN.cz