Abdelhamid Abaaoud

To je on: Foto a příběh zrůdy, která naplánovala útoky v Paříži!

Téma:

Belgická tajná služba podezřívá, že útoky v Paříži naplánoval Belgičan Abdelhamid Abaaoud, uvedly v pondělí noviny De Standaard. V pondělí potvrdili tuto informaci také francouzští vyšetřovatelé. Podle nich je Abaaoud také podezřelý, že připravoval další útoky v Evropě.

Měl se podílet například na útoku v rychlovlaku z Amsterdamu do Paříže, který v srpnu zmařili odvážní cestující. Abaaoudovi se podařilo utéct před belgickou policií do Sýrie.

 

Ta jej chtěla zatknou, když jím rekrutovaní teroristé byli zastřeleni, když chtěli útočit v belgickém městě Verviers, uvedly noviny La Libre. Na Abaaouda byl vydán mezinárodní zatykač. Ve sférách ISIS používal také pseudonym Abou Omar Soussi.

 

GALERIE: Abdelhamid Abaaoud - strůjce útoků v Paříži

1
/
7
Zdroj: Twitter
Abdelhamid Abaaoud - 3

 

Sedmadvacetiletý rodák z nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek se objevil na videích Islámského státu. V březnu loňského roku řídil na videu Islámského státu auto, které vláčelo ulicemi čtyři mrtvé muže. Do teroristické organizace prý přivedl i svého teprve třináctiletého bratra Yunise.

 

Když belgická policie rozprášila jeho teroristickou buňku a pozatýkala 13 lidí, utekl ze země. Podle stanice RTL se ukrýval v jiné zemi, možná v Řecku nebo v Turecku. Agentura Reuters tvrdí, že se Abaaoud nyní nachází v Sýrii.

 

 

Aby zmátl policisty, předstíral už Abaaoud svou smrt. V červenci jej totiž belgický soud v nepřítomnosti za verbování teroristů odsoudil ke 20 letům vězením.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ ZPRÁVA: Teroristický útok v Paříži byl očekáván!

ŽITO ZASAHUJE: Zpěvák Daniel Landa míří do boje proti Islámskému státu!

vbo TN.cz